Yılda Tek Film Yeter

Yılda Tek Film Yeter

Mutluluk Filmindeki Performansı ile Dikkat Çeken Murat Han, Televizyon Dizilerinde Oyunculuğunu Yeterince İyi Gösteremediğini ve İmkanlar Uygun Olsa Sadece Sinema Filmi Yapmayı Tercih Edeceğini Söyledi.

Yılda Tek Film Yeter

MUTLULUK FİLMİNDEKİ PERFORMANSI İLE DİKKAT ÇEKEN MURAT HAN, TELEVİZYON DİZİLERİNDE OYUNCULUĞUNU YETERİNCE İYİ GÖSTEREMEDİĞİNİ VE İMKANLAR UYGUN OLSA SADECE SİNEMA FİLMİ YAPMAYI TERCİH EDECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Zülfü Livaneli'nin aynı adlı kitabından uyarlanan Mutluluk isimli filmdeki rolüyle ön plana çıkan Murat Han, televizyon dizilerinde oyunculuklarını yeterince iyi gösteremediklerini belintti.

Televizyon gazetesi'nin haberine göre, Başak Sayan'ın 'Kayıt Dışı' programına konuşan Murat Han, 'Televizyonda kimse 'ben çok süper iş çıkarırım' diyemez. Güzel bir iş çıkabilir ama performansının olabilecek kapasitenin yüzde 90'ını yüzde 100'ünü kullanabileceğin bir yer değil. Şöyle değil, zaman açısından değil. Çünkü çok uzun, 110 dakikada, 120 dakika çekiliyor. Bunu 1 haftada çekiyorsun. Sinema filminde 110 dakikalık bir filmi 8 haftada çekiyorsun. Günde 3 sahne, 4 sahne. Bir de senaryo başı, sonu, ortası her yeri belli. Bir şey yaratabiliyorsun. Karakterin devamlılığını tutturabiliyorsun' diye konuştu.

Televizyonu yadırgamadığını ve çok büyük bir kitleye ulaşmasının önemli olduğunu vurgulayan Murat Han, imkanlar uygun olsa sadece sinema filmi yapmayı tercih edeceğini vurguladı.

Murat Han, 'Türkiye'de sinema filminden çok fazla para kazanamıyorsun. Yılda 2-3 tane film yapayım desen bu kez çok fazla olur. Bence yılda tek film yeter. Bu kez yaşayamazsın, para kazanmaya ihtiyacın var. Maalesef bunu tiyatro da sağlamıyor. O yüzden televizyon yapılıyor. Sırf para için değil, bence televizyonda önemli' şeklinde konuştu.

Kaynak: Gecce