Yılanların Öcü Haberleri

Yılanların Öcü haber, Yılanların Öcü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yılanların Öcü - 05.03.2014
Görüntü Yönetmeni Aytekin Çakmakçı'nın 50'nci Sanat Yılı
'Yılanların Öcü', 'Tatar Ramazan', 'Arabesk', 'Düttürü Dünya', 'Muhsin Bey' gibi Türk sinemasının önemli eserlerine görüntü yönetmenliği yapan Çakmakçı, Altın Portakal, Altın Koza ve Altın Kelebek ödüllerine sahip.
Yılanların Öcü - 09.12.2013
Haftanın Tarihine Bakış
1966- Yönetmen Metin Erksan'ın Fakir Baykurt'un romanından sinemaya uyarladığı "Yılanların Öcü" adlı film, Tunus'ta düzenlenen Kartaca Film Festivali'nde altın madalya kazandı.
Yılanların Öcü - 12.11.2013
Unutulmaz Türk Filmlerinin Afişleri Novada Ataşehir'de
Devlerin Aşkı'ndan Selvi Boylum Al Yazmalım'a, Aslan Bacanak'tan, Fahriye Abla'ya, Turist Ömer'den Yılanların Öcü'ne; bir kaç kuşağın çocukluk, gençlik düşlerini süsleyen klasikleşmiş 100 Türk filminin afişi Novada Ataşehir'de sergilenecek.
Yılanların Öcü - 08.03.2013
Ardahan Belediyesi Kültür Sanat Etkinliği Kapsamında "Yılanların Öcü" Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi
Ardahan Belediyesi Kültür Sanat etkinliği kapsamında Ardahanlıları "Yılanların Öcü" adlı tiyatro oyunu ile buluşturdu.
Yılanların Öcü - 24.01.2013
Mhp'den Sert Tepki: İktidar Cumhuriyet ve Türklükle Hesaplaşıyor
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in partisine yönelik eleştirilerini yanıtlarken iktidara, "Sevr projesinin içimizdeki Truva atı", "Türk tarihine düşmanlık besleyenlerin beslemesi", "siyasal bölücülüğün baş figüranı", "Anadolu toprakları üzerindeki bin yıllık devlet irademizi etnik-bölücü katillerin alçak emellerine peşkeş çekmek üzereler", "Cumhuriyet sonrası devletimize ve milletimize karşı başkaldırmış yirmi sekiz ayrı bölücü isyanda, başları ezilen yılanların öcünü almak için sabırsızlanıyorlar" gibi sert eleştirilerde bulundu MHP Genel Sekreteri Abbas Bozyel, iktidarın tarihle hesaplaşma adı altında Cumhuriyet ve Türklükle hesaplaştıklarını öne sürerek, "Terörist başıyla, Oslo'da, kandilde PKK temsilcileriyle gizli görüşmeleri yaptılar.
Yılanların Öcü - 24.01.2013
MHP'li Bozyel : Hesap Sormak, Şerefli Vatan Evladı Olarak Boynumuzun Borcu
Türk tarihine düşmanlık besleyenlerin beslemesi oldular. Habur'da Misak-ı Milli hudutlarını teröristlere çiğnetmekten hiçbir beis duymadılar. Tarihle hesaplaşma adı altında, Cumhuriyetle ve Türklükle hesaplaşmaktadırlar. Adını bu coğrafyaya verip vatan yapan Türk milletini otuz altı parçaya ayıran zihniyetleriyle, siyasal bölücülüğün baş figüranlığına soyundular. Anadolu toprakları üzerindeki bin yıllık devlet irademizi etnik-bölücü katillerin alçak emellerine peşkeş çekmek üzeredirler. Cumhuriyet sonrası devletimize ve milletimize karşı başkaldırmış yirmi sekiz ayrı bölücü isyanda, başları ezilen yılanların öcünü almak için sabırsızlanmaktadırlar" dedi.
Yılanların Öcü - 05.12.2012
Türk Sinemasının "Kırgın" Yönetmeni Metin Erksan Yaşar'da Anıldı
"SANSÜRDEN NASİBİNİ O DA ALDI" Metin Erksan'ın bazı filmlerinin sansüre takıldığını kaydeden Doç. Dr. Yüksel, bunun en can alıcı örneğinin; Fakir Bayburt'un sinemaya aktarılan eseri olan Yılanların Öcü filmi olduğunu söyledi.
Yılanların Öcü - 24.08.2012
Kayıpların Anısı, Filmleriyle Altın Portakal'da Yaşatılacak
"Susuz Yaz", "Sevmek Zamanı", "Acı Hayat" ve "Yılanların Öcü"yle birlikte, Erksan'ın olduğu gibi sinemamızın da başyapıtları arasında yer alan "Kuyu"nun yapımcısı bu yılın Altın Portakal'ında yaşam boyu onur ödülüne değer görülen Necip Sarıcı.
Yılanların Öcü - 24.08.2012
Metin Erksan ve Seyfi Teoman'ın Anıları Altın Portakal'da
'Susuz Yaz', 'Sevmek Zamanı', 'Acı Hayat' ve 'Yılanların Öcü' ile birlikte, Erksan'ın olduğu gibi Türk Sineması'nın da başyapıtları arasında yer alan 'Kuyu'nun yapımcısı bu yılın Altın Portakal'ında yaşam boyu onur ödülüne değer görülen Necip Sarıcı.
Yılanların Öcü - 24.08.2012
Kayıpların Anısı Filmleriyle Portakal'da Yaşatılacak
"Susuz Yaz", "Sevmek Zamanı", "Acı Hayat" ve "Yılanların Öcü"yle birlikte, Erksan'ın olduğu gibi sinemamızın da başyapıtları arasında yer alan "Kuyu"nun yapımcısı bu yılın Altın Portakalı'nda yaşam boyu onur ödülüne değer görülen Necip Sarıcı.
Yılanların Öcü - 07.08.2012
Yönetmen Metin Erksan'a Veda
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, "Metin Erksan, yapımcı ve sinemacı olarak bir ekol olarak kabul ettiğimiz, Halit Refiğ ile birlikte ulusal sinema anlayışının temsilcisi olmuştur. Kendisi yurt içinde ve yurt dışında Türk sinemasını temsil etmiş önemli bir yönetmenimizdi. 'Yılanların Öcü ve Susuz Yaz filmlerini çok iyi hatırlar ve iyi biliriz.
Yılanların Öcü - 07.08.2012
Şarköy'de Açık Hava Tiyatrosu Sahnelendi
Şarköy Belediyesi, kültür hizmetleri kapsamında, Ankara Orta Oyuncuları tarafından, Fakir Baykurt'un ölümsüz eseri "Yılanların Öcü" sahnelendi.
Yılanların Öcü - 05.08.2012
Metin Erksan Hayatını Kaybetti
'Susuz Yaz', 'Sevmek Zamanı', 'Yılanların Öcü' gibi unutulmaz filmlerine imza atan Metin Erksan, aramızdan ayrıldı.
Yılanların Öcü - 05.08.2012
Cumhurbaşkanı Gül'den, Metin Erksan İçin Taziye Mesajı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül.'Susuz Yaz', 'Sevmek Zamanı', 'Acı Hayat', 'Kuyu', 'Yılanların Öcü' gibi Türk sinemasının unutulmaz filimlerine imza atan Metin Erksan ölümü üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bir taziye mesajı yayınladı.
Yılanların Öcü - 04.08.2012
Türk Sinemasının Acı Kaybı
Ünlü Yönetmen Metin Erksan, 83 yaşında hayata veda etti. "Sevmek Zamanı", "Acı Hayat", "Kuyu" ve "Yılanların Öcü" gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni olan Erksan'ın "Susuz Yaz" filmi, 1964'te Uluslararası Berlin Film Festivali'nde "Altın Ayı" ödülünü kazanarak, Türk sinemasının yurt dışında da tanınmasına öncülük etmişti.
Yılanların Öcü - 04.08.2012
Türk Sinemasında Büyük Kayıp
1957'de çektiği ikinci filmi "Dokuz Dağın Efesi" ile büyük ilgi toplayan Erksan, daha sonra "Gecelerin Ötesi", "Yılanların Öcü" ve "Acı Hayat" gibi filmlerle toplumsal gerçekçilik türünde ürünler verdi.
Yılanların Öcü - 04.08.2012
Türk Sinemasının Önemli Yapıtlarına İmza Atan Ünlü Yönetmen Metin Erksan, 83 Yaşında Hayatını...
Türk sinemasının önemli yapıtlarına imza atan ünlü yönetmen Metin Erksan, 83 yaşında hayatını kaybetti."Sevmek Zamanı", "Acı Hayat", "Kuyu" ve "Yılanların Öcü" gibi filmleri yöneten Erksan'ın "Susuz Yaz" filmi, 1964'te Uluslararası Berlin Film...
Yılanların Öcü - 24.04.2012
New York'ta Türk Filmleri Zamanı
Yeşilçam'ın yılda 250-350 film çekilen en parlak devri olan 1950-1970 arasından da üç önemli film seçkide yer alıyor. Atıf Yılmaz'ın klasik filmlerinden Ah Güzel İstanbul (1966), Metin Erksan'ın Fakir Baykurt'un aynı adlı romanından uyarladığı Yılanların Öcü (1962) ve Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı alan Susuz Yaz (1964)filmleri seyirci karşısına çıkıyor.
Yılanların Öcü - 22.04.2012
Kuyucak'ta "Yılanların Öcü" Oyunu Sahnelendi
"Yılanların Öcü" adlı 2 perdelik oyunu sahneledi.
Yılanların Öcü - 16.04.2012
Yılanların Öcü, Karamanlı'da Sahnelendi
Ankara Ortaoyunu Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Yılanların Öcü' oyunu Karamanlı'da izleyicilerle buluştu.tiyatro severler büyük ilgi gösterdi.
Yılanların Öcü - 16.04.2012
"Yılanların Öcü" Karamanlı'da İzleyicilerle Buluştu
"Yılanların Öcü" adlı oyunu sahneledi.
Yılanların Öcü - 13.04.2012
Metin Erksan'ın Filmleri Sinema'da
Adana Altın Koza Film Şenliği'nde "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ve "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini kazanan Kuyu ile başlayacak "Metin Erksan Siyah Beyaz" başlıklı programda, Necati Cumalı'nın aynı adlı hikayesinden uyarlanan, 1964 yılında Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülünü kazanan, Türk sinemasının kilometre taşı ve Metin Erksan filmografisinin en önemli filmlerinden biri olan Susuz Yaz, Fakir Baykurt'un aynı adlı eserinden Metin Erksan'ın senaryolaştırdığı, 1966 yılında Kartaca Film Şenliği'nde birincilik kazanan, "köy gerçeklerine dönüş" filmi Yılanların Öcü, Türk sinemasının en iyi filmlerinden biri olarak değerlendirilen kült aşk filmi Sevmek Zamanı, Peyami Safa'nın polisiye romanından uyarlanan Cingöz Recai Beyaz Cehennem, Erksan'ın tarihsel gerçekçi hikayelerinden biri olan Çakıcı Mehmet Efe'nin serüvenini anlatan Dokuz Dağın Efesi, 1961'de Türk Filmleri Yarışması'nda "En İyi Senaryo" ödülünü alan ve toplumsal gerçekçi sinemanın başlangıcı olarak kabul edilen Gecelerin Ötesi, Steinbeck'in Sardalya Sokağı romanından esinlenen Mahalle Arkadaşları ve 1965'te İzmir Enternasyonal Fuarı 1.
Yılanların Öcü - 26.03.2012
"Yılanların Öcü" Adlı Tiyatro Osmancık'ta Sahnelendi
Çorum'un Osmancık Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında "Yılanların Öcü" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Yılanların Öcü - 06.03.2012
"Yılanların Öcü" Adlı Oyun Beğeni Topladı
Çorum'un Mecitözü Belediyesi düzenlediği kültürel etkinlikler kapsamında "Yılanların Öcü" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Yılanların Öcü - 05.03.2012
"Yılanların Öcü" Hekimhan'da Sahnelendi
Hekimhan'da, "Yılanların Öcü" adlı oyun sahnelendi.
Yılanların Öcü - 02.03.2012
"Yılanların Öcü" Hekimhan'da Sahnelenecek
Hekimhan ilçesinde, "Yılanların Öcü" adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.
Yılanların Öcü - 08.02.2012
Gelibolu'da Tiyatro Gösterisi
Gelibolu'da, "Yılanların Öcü" adlı oyun sahnelendi.
Yılanların Öcü - 03.02.2012
"Yılanların Öcü" Kırklareli'de Sahnelendi
"Yılanların Öcü" adli tiyatro oyunu Kırklareli'nde sahnelendi.
Yılanların Öcü - 27.01.2012
Yılanların Öcü Oyununun Yönetmeninden Dizi Tutkunlarına Anlamlı Tepki
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Türk Edebiyatının en büyük ustalarından biri olarak kabul edilen Fakir Baykurt'un 'Yılanların Öcü' adlı romanından uyarlanan ve aynı adı taşıyan tiyatro oyunu sergilendi.
Yılanların Öcü - 26.01.2012
Gelibolu'da Tiyatro Gösterisi
Gelibolu'da "yılanların öcü" adlı oyun sahnelenecek.
Yılanların Öcü - 26.01.2012
"Yılların Öcü" Bugün Burhaniye'de
Balıkesir'in Burhaniye Belediyesi Kültür etkinlikleri çerçevesinde Fakir Baykurt' un ölümsüz eserinden alınıp sahneye aktarılan "Yılanların Öcü" adlı tiyatro gösterisi Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosu Kadrosu tarafından sergilenecek.
Yılanların Öcü - 18.01.2012
Ayvalık Belediyesi'nin Kültür Etkinlikleri
Ayvalık Belediyesi'nin katkılarıyla ücretsiz tiyatro oyunu düzenlenecek. Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosu'nun "Yılanların Öcü" adlı oyununu ilçede sahneleyecek.
Yılanların Öcü - 18.01.2012
'Yılanların Öcü' Ayvalık'ta Sahnelenecek
Balıkesir'in Ayvalık ilçesi, Türk Edebiyatının en büyük ustalarından Fakir Baykurt'un 'Yılanların Öcü' adlı romanından uyarlanan ve aynı adı taşıyan tiyatro oyununu sergilenmesine hazırlanıyor.
Yılanların Öcü - 27.11.2011
"Yılanların Öcü" Eşme'de
"Yılanların Öcü" adlı oyunu sahneledi.
Yılanların Öcü - 12.11.2011
İyi ki Doğdun Türk Sineması
-"Yılanların Öcü" yılın en iyi filmi oldu- 1961'de 113, 1962'de 131, 1964'te 180, 1965'de 213, 1966'da 240, 1967'de 208, 1968'de 117, 1969'da 230 ve 1970 yılında 226 film çekildi.
Yılanların Öcü - 23.09.2011
Hamamönü'de İran ve Hint Ezgileri
Öte yandan, "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Hababam Sınıfı", "Züğürt Ağa", "Yılanların Öcü", "Gurbet Kuşları", "Eşkıya" gibi unutulmaz Yeşilçam filmleri her hafta cumartesi ve pazar akşamları Hamamönü'de açık hava keyfiyle sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.
Yılanların Öcü - 05.09.2011
Onur Ödülü Fatma Girik'e
Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ile belediye tarafından düzenlenen, 6. Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali başladı. 4-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin ilk gününde Türk sinemasının ünlü kadın oyuncularından Fatma Girik'e "onur' ödülü, Necmettin Çobanoğlu'na ise "Sinema Emek' ödülü verildi. Türk sinemasının üç önemli ismi Fatma Girik, Yavuz Özkan ve Kemal Sunal adına düzenlenen festivalin açılışı, üç sanatçıya ait film afişleri sergisi ile yapıldı. Fatma Girik, film afişlerini izlerken, "Yılanların Öcü' filmi afişinin önünde bir anısını basın mensuplarıyla paylaştı.
Yılanların Öcü - 09.08.2011
Başkentte Ramazan Coşkusu...
Ferhat Demircan - Ankaralılar, belediyelerin düzenlediği çeşitli etkinliklerle "eski Ramazanlar"ın coşkusunu yeniden yaşıyor. AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, belediyeler "11 Ayın Sultanı Ramazan"da, iftar çadırları ve gıda yardımlarıyla bir yandan yoksulların elini tutmaya devam ederken, diğer taraftan iftarın ardından düzenlediği programlarla unutulmaya yüz tutan Ramazan eğlencelerini yeniden canlandırıyor. Başkentin hemen hemen dört bir yanında düzenlenen tasavvuf müziği konserleri, şiir dinletileri ve sema gösterileriyle yetişkinler hoşnut olurken, şerbet, macun, patlamış mısır ve pamuk şeker eşliğinde gerçekleştirilen Hacivat ile Karagöz, İbiş ile Memiş, Nasrettin Hoca gösterileri, meddah, uzun bacak, hokkabaz, sihirbaz ve jonklör gösterileriyle çocuklar unutamayacakları bir Ramazan yaşıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, bu yılki Ramazan etkinliklerinin adresi Hacı Bayram-ı Veli Camii çevresi ile Altınpark oldu. Belediye, Hacı Bayram-ı Veli Camii çevresinde, teravih namazının ardından vatandaşların manevi duygularına hitap eden sohbetler, tasavvuf müziği ve şiir dinletileri düzenlerken, Altınpark'ta çocuklar ve gençler için her akşam birbirinden değişik aktiviteler gerçekleştiriyor. Keçiören Belediyesi, "Dünyanın Ramazanı Keçiören'de" sloganıyla başlatılan ve geleneksel hale getirilen "3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri" çerçevesinde vatandaşlara, Kuyubaşı Fatih stadı'nda gerçekleştirilen etkinliklerde farklı ülke sanatçılarını, yöresel kıyafetleri ve ilahi gruplarını, semazen gösterilerini, gölge oyunu Karagöz ve Hacivat'ı, şiir dinletileri ve kukla gösterilerini izleme fırsatı sunuyor. Ramazan geleneklerini yaşatmayı hedefleyen Etimesgut Belediyesi, her akşam 21. 00-23. 30 saatleri arasında Eryaman Pazar yeri, Eryaman Lisesi karşısı, Elvankent Atakent Sosyal Tesisleri, Elvankent pazar yeri, Emirler Salı Pazar yeri ve Etiler Pazar yerinde fasıl dinletisi, semazen gösterisi, halk oyunları, jonklör gösterisi, İbiş ile Memiş ve Nasrettin hoca gösterilerinden oluşan etkinliklerle vatandaşları buluşturuyor. Mamak Belediyesi, ilçe sakinlerine "nostaljik ramazan eğlencesi" yaşatıyor. Mamak Pazar alanına kurulan Ankara Evi görünümlü stantlarda musiki dinletisi, söyleşiler ve orta oyunlarla eski ramazan gelenekleri hatırlatılıyor. Çocukların da unutulmadığı etkinliklerde, Hacivat-Karagöz, Meddah, kukla, illüzyonist gösterileri ve lunapark eğlenceleri gerçekleştiriliyor. -HAMAMÖNÜ DOLUP TAŞIYOR- Altındağ Belediyesi tarafından restore edilmesinin ardından düzenlenen etkinliklerle açıkhava kültür merkezine dönüşen Hamamönü, bu yıl da Ankaralılar'ın ramazan eğlencesini doyasıya yaşadığı kent merkezi olma özelliğini sürdürüyor. Konserler, edebiyat ve sanat söyleşileri, halk oyunları, şiir dinletileri, açık hava sineması, uzun bacak, hokkabaz, sihirbaz gösterileri, şerbet, macun, patlamış mısır ve pamuk şeker satıcıları gibi bir çok geleneksel eğlenceye ev sahipliği yapan Hamamönü, Ankaralılar'ı ağırlamaya devam ediyor. Çocukların Pişekar ve Kavuklu ile unutulmaz anlar yaşadığı Hamamönü'nde, etkinlikler çerçevesinde şairler sevenleriyle buluşuyor. Sanat Sokağı'nda ve Kültür-Sanat Evi'nde, program dahilinde gerçekleştirilen Türk Halk Müziği konseri, seymen ve semazen ekiplerinin gösterileri ve ney dinletisiyle de vatandaşlar keyifli dakikalar yaşıyor. Yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan açık hava sineması Hamamönü'nün tarihi konağında yer alıyor. Selvi Boylum Al Yazmalım, Eşkiya, Hababam Sınıfı, Züğürt Ağa, Yılanların Öcü, Ağrı Dağı Efsanesi, Gurbet Kuşları gibi Türk sinemasının ve Yeşilçam'ın unutulmaz filmleri sinemaseverlerle buluşuyor.
Yılanların Öcü - 17.07.2011
"Yılanların Öcü" Tiyatro Oyunu Sahnelendi
"Yılanların Öcü" tiyatro oyunu sahnelendi.
Yılanların Öcü - 10.07.2011
Yılanların Öcü Filmi
Yılanların Öcü filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Yılanların Öcü filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Yılanların Öcü - 09.07.2011
Üç Arkadaş Filmi
Aldığı ödüller: Ödüller: 'Üç Arkadaş', Agah Özgüç'ün Dost dergisi adına düzenlediği 'Başlangıcından bu yana en iyi on Türk filmi' soruşturmasında 'Beyaz Mendil', 'Gecelerin Ötesi', 'Kırık Çanaklar', 'Dokuz Dağın Efesi', 'Kanun Namına', 'Yılanların Öcü', 'Gelinin Muradı', 'Namus Uğruna' ve 'Yaşamak Hakkımdır''la birlikte seçilip 10 filmin 'birinci'si oldu Yönetmen: Memduh Ün Senaryo: Aydın Arakon, Ertem Göreç, Memduh Ün, Metin Erksan, Muammer Çubukçu Oyuncular: Faik Coşkun, Salih Tozan, Semih Sezerli, Fikret Hakan, Muhterem Nur Filmin Türü: Drama, Romantik, Orijinal Adı: Üç Arkadaş Yapımcı Firma: Emin Film Yapım Yılı: 1958 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Vizyon Tarihi: 01.
Yılanların Öcü - 09.07.2011
"Yılanların Öcü" İncirliova'da Sahnelendi
"Yılanların Öcü" adılı tiyatro oyunu sahnelendi.
Yılanların Öcü - 30.06.2011
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde verilecek "Yıldırım Önal Anı Ödülü" ve "Sinema Emek Ödülü" sahipleri belli oldu. Bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalde, 13'üncüsü verilen olan Yıldırım Önal Anı Ödülü'ne Suna Selen, 5'incisi verilecek Emek Ödülü'ne ise "Godzilla" lakaplı set amiri Selahattin Geçgel değer görüldü. Selahattin Geçgel (75), 1956 yılında Metin Erksan'ın yanında set yardımcısı olarak çalışmaya başladı. "Yılanların Öcü" ile başladığı sinema hayatında 55 yıldır sinema sektöründe birçok filmde görev alan Geçgel, Türk sinemasına ilk sis makinesini, fünyeyi, kendi imkanlarıyla yaptığı jimmy jip'i, panther'i ve stady cam'i getiren kişi olarak biliniyor.
Yılanların Öcü - 30.06.2011
Altın Portakal Emek Ödülü "Godzilla Selahattin"İn
Bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 48 Bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin "Yıldırım Önal Anı Ödülü' ve "Sinema Emek Ödülü'nün sahipleri belli oldu. Bu yıl 13'üncüsü verilecek olan Yıldırım Önal Anı Ödülü'ne tiyatro ve sinema oyuncusu Suna Selen, 5'incisi verilecek olan Emek Ödülü'ne ise "Godzilla" lakablı Set Amiri Selahattin Geçgel değer görüldü. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali 2006 yılından itibaren, Türk Sinemasında kamera arkasında çalışan, başarılı işlere imza atmış kişilere SİNE-SEN işbirliği ile "Sinema Emek Ödülü" verme kararı aldı. Bu yılki Emek Ödülü ise sinema sektörünün yakından tanıdığı "Godzilla" lakaplı set amiri, effekt uzmanı ve yardımcı oyuncu Selahattin Geçgel'e verilecek. 1936 doğumlu olan Selahattin Geçgel, 1956 yılında Metin Erksan'ın yanında set yardımcısı olarak çalışmaya başladı. İlk kez 1962 yılında "Yılanların Öcü" filmi için kamera karşısına geçen Geçgel, birçok filmde Yılmaz Güney ile birlikte çalıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yılanların Öcü Haberleri | Yılanların Öcü Haber - Haberler - Sayfa 3 - Yılanların Öcü haberleri, son dakika yılanların öcü haber ve gelişmeleri burada. Haftanın Tarihine Bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 20:59:40. #1.16#

title