Yıl-Mek Kurs Kayıtları Başlıyor

Yıl-Mek Kurs Kayıtları Başlıyor

Yıldırım Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıl-Mek kursları bu yıl da dolu dolu geçecek.47 branşta ücretsiz eğitim vermeye hazırlanan Yıl-Mek kurslarına başvuruda bulunmak isteyen kursiyerler ile okul öncesi 5-6 yaş grubu...

Yıl-Mek Kurs Kayıtları Başlıyor

Yıldırım Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıl-Mek kursları bu yıl da dolu dolu geçecek.

47 branşta ücretsiz eğitim vermeye hazırlanan Yıl-Mek kurslarına başvuruda bulunmak isteyen kursiyerler ile okul öncesi 5-6 yaş grubu çocukların kayıtları 1 - 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Vatandaşlar, Barış Manço Kültür Merkezi, kurs merkezleri ve okul öncesi eğitim merkezi bulunan mahalle muhtarlıklarına başvuruda bulunabilecek.

Kurslar, Erikli, Şirinevler, Yavuzselim, Arabayatağı, Millet, Zümrütevler, Karapınar, Demetevler, Ertuğrulgazi, 75. Yıl, Siteler, Vatan, Mollaarap Mahalle Konakları'nın yanı sıra Güllük Hanımlar Lokali, Yiğitler, Selçukbey, Bağlaraltı, Siteler, Fidyekızık, Hamamlıkızık, Cumalıkızık, Anadolu, Kimsesizler Konağı, Molla Yegan Kültür Merkezi, Hançerli Hamam ve Barış Manço Kültür Merkezi'nde açılacak.

Vatandaşları kurslara beklediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, YIL-MEK sisteminin diğer belediyeler ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca örnek alındığını söyledi. Keskin, "Güzel sanatların bütün dallarının yanı sıra meslek gelişimine yönelik branşlarda büyük başarılar elde ettik. Örnek olan YIL-MEK projemiz her geçen yıl katlanarak büyüyor. Meslek edinmek isteyen vatandaşlarımıza kapılarımız açık" diye konuştu.

Başkan Keskin, bilgi almak isteyen vatandaşların 368 68 93/ 366 08 71 nolu telefonla YIL-MEK görevlilerine ulaşabileceklerini söyledi. - BURSA