Yıkılma Tehlikesi Altındaki Çorum SSK Binasının Yeri Değişiyor

Yıkılma Tehlikesi Altındaki Çorum SSK Binasının Yeri Değişiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yıkılma Tehlikesi Bulunan Çorum Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürlüğü Binasında İncelemelerde Bulunmak Üzere Çorum'a Geldi.

Yıkılma Tehlikesi Altındaki Çorum SSK Binasının Yeri Değişiyor
06.06.2007 18:07 | Son Güncelleme: 06.06.2007 18:07

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir ve Yönetim Kurulu üyeleri, yıkılma tehlikesi bulunan Çorum Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürlüğü binasında incelemelerde bulunmak üzere Çorum'a geldi.

Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürlüğü'ndeki personelin çalışma ortamını inceleyen Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir, binanın çürüyen kolonlarını ve kolonlarda meydana gelen çatlakları yerinde gördü. Aydemir, Sosyal Güvenlik Kurumu Üyesi Selahattin Biçer'in daveti üzerine geldiklerini ve kurum personelinin serzenişini bildikleri için eski dispanserin yerine, kat karşılığı yeni bir bina yapılması için hemen harekete geçtiklerini vurguladı. SSK İl Müdürü Ayhan Yürüyen'den çalışmalar hakkında

bilgi alan Aydemir, projenin hazır olduğunu, bürokratik işlerin de halledilmesinin ardından yeni binanın temelinin en kısa zamanda atılacağını vurgulayarak, "Binanın durumu ciddi. Bu bina yıkılacak, yeni SSK binası ise SSK dispanseri yerine daha modern bir şekilde yapılacak" diye konuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Üyesi Selahattin Biçer de, SGK Başkanı Birol Aydemir'e geldikleri için teşekkür ederek, "Kanayan yaraya parmak bastınız. Türkiye'de ilk defa kat karşılığı binanın Çorum'da yapılması ayrıca sevindirici bir olay. Binanın ilk katları iş yeri olacak. Sürecin çabuk işlemesi için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Daha sonra SSK İl Müdürü Ayhan Yürüyen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir'e plaket, Yönetim Kurulu üyelerine de çeşitli hediyeler takdim etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir'e ziyareti sırasında Yönetim Kurulu üyelerinden Sadık Oğuz, Fikret Barın, Kazım Ergün, Selahattin Şahin, Hayati Gökçe ve Hasan Hayır da eşlik etti.

Başkan Aydemir, SSK İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından Bağ-Kur İl Müdürlüğü'ne geçti. Daha sonra Vali Mustafa Toprak'ı ziyaret eden Aydemir, ardından Ziraat Odası'ndaki yönetim kurulu toplantısına katılarak, Çorum'dan ayrıldı.

(ES-BÖ-GS-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Yıkılma Tehlikesi Altındaki Çorum SSK Binasının Yeri Değişiyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 11:25:10. #1.14#
title