Yibitaş Laferge'den Eğitime Bilgisayar Desteği

Yibitaş Laferge'den Eğitime Bilgisayar Desteği

Sivas'ta Faaliyet Gösteren Yibitaş Laferge Çimento Fabrikası'nın Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası Çerçevesinde Halil Rıfat Paşa Lisesi'nde Oluşturduğu Bilgisayar Laboratuarı, Törenle Öğrencilerin Hizmetine Girdi.

Yibitaş Laferge'den Eğitime Bilgisayar Desteği

Sivas'ta faaliyet gösteren Yibitaş Laferge Çimento Fabrikası'nın Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Halil Rıfat Paşa Lisesi'nde oluşturduğu bilgisayar laboratuarı, törenle öğrencilerin hizmetine girdi.

Halil Rıfat Paşa Lisesi'nde yapılan törende konuşan Fabrika Genel Müdürü Ferman Ulaş, Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde daha önce Esenyurt ve Kılıçarslan ilköğretim okullarına bilgisayar laboratuarı kurduklarını belirterek, "Bu üçüncü laboratuarımız, öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi. Daha sonra konuşan Vali Veysel Dalmaz ise bu yardımın tüm işadamı ve diğer kurumlara örnek olmasını istedi.

Yapılan konuşmaların ardından Fabrika Genel Müdürü Ferman Ulaş, Halil Rıfat Paşa Lisesi Müdürü Sebahattin Karataş'a Türk bayrağı, Atatürk posteri ve Kurtuluş Savaşı albümü hediye etti. Ardından laboratuar, Vali Dalmaz ve Ferman Ulaş tarafından açıldı.

(İG-SN-SN-Y)