Yetiştirme Yurdundan Dünya Evine

Yetiştirme Yurdundan Dünya Evine

Samsun Yaşar Doğu Kız Yetiştirme Yurdu'nda Büyüyen Gülten Erkuş (23) ile Uzman Jandarma Olarak Görev Yapan Nuri Şahin (23) Dünya Evine Girdi.

Yetiştirme Yurdundan Dünya Evine

Samsun Yaşar Doğu Kız Yetiştirme Yurdu'nda büyüyen Gülten Erkuş (23) ile uzman jandarma olarak görev yapan Nuri Şahin (23) dünya evine girdi.

Alınan bilgiye göre, annesinin ölmesi ve babasının bakacak durumu olmaması nedeniyle 1995 yılında Ankara Gazi Kız Yetiştirme Yurdu'nda bakıma alınan ve daha sonra Samsun Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu'na nakil olan Gülten Erkuş, 2 yıl önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Anestezi Bölümü'nü bitirerek, Bartın Devlet Hastanesi'nde göreve başlaması nedeniyle yurttan ayrıldı. 1 yıl sonra Bursa'ya tayin olan Erkuş, burada Osmangazi İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'nda uzman jandarma olarak görev yapan Nuri Şahin ile tanıştı. 1 yıl beraberliklerini sürdüren Erkuş ve Şahin, daha sonra evlenme kararı aldı. Bugün Gazi Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen muhteşem törenle dünya evine giren Erkuş'u, yurtta kalan arkadaşları ve Vali Yardımcısı Hasan Gözen de yalnız bırakmadı. Türk toplumunda ailenin önemli bir yerinin bulunduğunu belirten Vali Yardımcısı Gözen, "İki gencin mutluluklarına hep beraber şahitlik ediyoruz. Yurtlarda kalan yavrularımız aile özlemi çekmişlerdir. Ancak kuracakları yuva ile mutlu şekilde yaşayacaklardır" dedi.

Çocukları küçük yaştan itibaren yetiştirip hayata kazandırdıklarını dile getiren Samsun Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muzaffer Çelik ise, yuvada kalan çocukları 3413 sayılı yasa ile işe yerleştirdiklerini ve hayata kazandırdıklarını ifade etti. Çelik, gençlerin düğün eşyalarının hazırlanmasında çok sayıda firma ve kurumun katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

(SAM-İG-OK-Y)

Kaynak: İHA