Yetenekleriyle Göz Dolduran Miss Turkey Güzeli Leyla Lydia Tuğutlu kimdir?

Yetenekleriyle Göz Dolduran Miss Turkey Güzeli Leyla Lydia Tuğutlu kimdir?

Miss Turkey 2008'de birinci olduktan sonra tüm dikkatleri üzerine çeken güzel model ve oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? İşte güzel oyuncu hakkında bilinmeyenler..

Yetenekleriyle Göz Dolduran Miss Turkey Güzeli Leyla Lydia Tuğutlu kimdir?

Ekranların sevilen yüzü Leyla Lydia Tuğutlu hem modaya podyumlarda modaya yön verirken, ekranlardaki oyunculuğuyla da büyülüyor. Ünlü oyuncu internette de en çok araştırılanlardan biri oldu. Peki, Leyla Lydia Tuğutlu kimdir, kaç yaşındadır? İşte, güzel oyuncu hakkında her şey..

LEYLA LYDIA TUĞUTLU KİMDİR?

Leyla Lydia Tuğutlu 29 Ekim 1989 yılında Berlin'de dünyaya geldi. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızı olan Tuğutlu, İlk okula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı.

ON PARMAĞINDA ON MARİFET

Konservatura da yarı zamanlı olarak devam eden Tuğutlu, 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında da çalışmaya başlayan oyuncu İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğrenim görmeye başladıktan sonra hayalini kurduğu mesleği yapmak için Mankenliğe başladı. Güzel oyuncu İngilizce ve Almanca biliyor.

MISS TURKEY 2008 TÜRKİYE GÜZELİ SEÇİLDİ TACINI PARIS HILTON TAKTI

Leyla Lydia Tuğutlu, Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında birinci oldu ve yarışmada tacını jüri üyesi olan sosyetik güzel Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti.

2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007'de "Gelecek vaad eden model" seçildi.

OYUNCULUK YAPMAYA BAŞLADI

Güzel mankene televizyon dünyasından da pek çok teklif geldi. Oyunculuğa başlayan Leyla Lydia, ATV'de yayınlanan Karadayı dizisinde ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte kamera karşısına geçti ve İmirzalıoğlu'nun kardeşi Songül karakterini canlandırdı. Ardından Kiralik Aşk dizisinde başrolleri Barış Arduç ve Elçin Sangu ile paylaştı. Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandıran başarılı oyuncu taktir topluyor.

BEYAZ PERDE'NİN ARANAN YÜZÜ OLDU

2013 yılında 'Günce' isimli sinema filmiyle beyaz perde'ye adım atan güzel oyuncu, 2014 yılında senaristliğini Engin Günaydın'ın yaptığı 'İçimdeki Ses' filminde Günaydın ile başrolü paylaştı. 2015 yılında bu kez 'Delibal' filmiyle Çağatay Ulusoy ile birlikte kamera karşısına geçen Leyla Lydia Tuğutlu'nun son filmi ise ünlü yönetmen Ferzan Özpetek'in, 'Cebimdeki Yabancı' oldu. Güzel yıldız,Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Şükrü Özyıldız, Şebnem Bozoklu ve Çağlar Çorumlu gibi başarılı isimlerde birlikte yer aldı.