Yeşim Öpüşecek mi

Yeşim Öpüşecek mi

Sibel Bilgiç'in 'Sahnede Öpüşmem' Diyerek Bıraktığı Oyunda Başrol Yeşim Salkım'a Verildi.

Yeşim Öpüşecek mi

SİBEL BİLGİÇ'İN 'SAHNEDE ÖPÜŞMEM' DİYEREK BIRAKTIĞI OYUNDA BAŞROL YEŞİM SALKIM'A VERİLDİ.

Dünya sinema tarihinin klasikleşmiş yapımlarından 'Casablanca' 1 Mart'tan itibaren yeniden Tiyatro Kedi'de sanatseverlerle buluşacak. Müzikal olarak dünyada ilk kez Türkiye'de sahnelenen eser, 2005'te yine Tiyatro Kedi sahnesinde tam yüz kez sanatseverlerle buluşmuş ve oyunda Richard Blaine ile Ilsa Lund karakterlerini canlandıran Atılgan Gümüş ile Sibel Bilgiç'in performansları çok konuşulmuştu.

ÖPÜŞMEDİ

Ancak Bilgiç'in getirdiği öpüşme yasağı nedeniyle filmin hafızalardan silinmeyen kareleri arasında yer alan başrol oyuncuları Ingrid Bergman ile Humphrey Bogart arasındaki öpüşme anı sahneye taşınamamış ve oyun bu yüzden büyük eleştiriler almıştı. Bilgiç ise kendini "Aşkı anlatmak için ille de öpüşmek gerekmez. Ben kesinlikle sahnede öpüşmem. Zaten öpüşürsem oyun geri planda kalır, hep benim öpüşmem konuşulur. Bunu istemem" diyerek savunmuştu.

GENÇ BİR EKİP

Bilgiç'in bu açıklamaları ve başrol oyuncularından Atılgan Gümüş'ün askerlik görevini yapmak için ekipten ayrılması nedeniyle geçtiğimiz sezon sahnelenemeyen müzikal, çok yakında yeniden sanatseverlerle buluşacak. 4 Oscar ödüllü Casablanca'nın unutulmaz ikilisi; Humphrey Bogart ile Ingrid Bergman'ın yerini sahnede bu kez Atılgan Gümüş ve Yeşim Salkım alacak. Hakan Altıner'in sahneye koyduğu oyunda ikiliye Kartal Kaan, Cenk Tunalı, Abdül Süsler, Gülüm Moralı, Dilek Aba , Elerki Taşkın ve Derin Togar'dan oluşan genç bir ekip eşlik edecek.