Yeşilyuvalı Ayakkabıcılar, Fuarların Meyvelerini Toplamaya Başladı

01.01.2010- Denizli'nin Acıpayam İlçesine Bağlı Yeşilyuva Beldesindeki Ayakkabı İmalatçılarının Kurduğu Yeşilyuva Deri ve Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Ltd.şti., Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (Aymod)'nın Ardından Sipariş Almaya Başladı. 5 Bin 500 Nüfuslu Yeşilyuva Beldesinde Halkın Yüzde 95'i, Geçimini Bu İşten Sağlıyor.

Yeşilyuvalı Ayakkabıcılar, Fuarların Meyvelerini Toplamaya Başladı
01.01.2010 13:20 | Son Güncelleme: 01.01.2010 13:20

01.01.2010- Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı Yeşilyuva beldesindeki ayakkabı imalatçılarının kurduğu Yeşilyuva Deri ve Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD)'nın ardından sipariş almaya başladı. 5 bin 500 nüfuslu Yeşilyuva beldesinde halkın yüzde 95'i, geçimini bu işten sağlıyor.

Çin'den gelen kalitesiz ve ucuz ayakkabılar sebebiyle zor günler geçirirken Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Denizli sponsorluğunda şirket kuran Yeşilyuvalı ayakkabıcılar, ortak iş yapmanın meyvelerini almaya başladı. Denizli ABİGEM Müdürü Mutlu Ünsal, fuarda stantlarını ziyaret eden ve Yeşilyuva ayakkabılarıyla ilgilenen İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin, Elazığ, Diyarbakır, İran ve Suriye'den çok sayıda alıcı firmayla irtibat kurulduğunu, numune üretim için görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Ünsal, hem İtalya hem de İstanbul'daki fuarlardan çok güzel dönüşler almaya başladıklarını ifade ederek, "Yeşilyuvalı ayakkabıcılar, fuarlar sayesinde geleceğe daha ümitli bakmışlardır. Orada ürünlere gösterilen ilgi ve sipariş istekleri, çalışma isteklerini daha da arttırmıştır. Şu anda üreticilerimiz, büyük hacme sahip sipariş alabilecek konumdadır. Önümüzdeki günlerde numunelerin daha büyük iş getireceği kanaatindeyiz." dedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title