Yeşilyurt Belediyesi Açık Hava Sahnesi 2016 Yaz Sezonunu Açtı - Haberler
Haberi Paylaş

Yeşilyurt Belediyesi Açık Hava Sahnesi 2016 Yaz Sezonunu Açtı

Yeşilyurt Belediyesi Açık Hava Sahnesi 2016 Yaz Sezonunu Açtı
Bültenler - Haberler | Güncel

Polat, "Sanata Verdiğimiz Destek Artarak Devam Edecek"


Yeşilyurt Belediyesine ait Abdullah Gül Parkındaki Açık Hava Sahnesinin yaz dönemi faaliyetlerine başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Polat, "Kültürel ve sanatsal hizmetlere her zaman öncelik tanıyan ve destek veren bir anlayışa sahibiz. Bundan sonrada sanata olan desteğimizi artırarak devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

Abdullah Gül Parkında bulunan Açık Hava Sahnesinde düzenlenen açılış törenine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, İŞGEM Müdürü Mehmet Karaman ve çok sayıda sanatsever katıldı.

BAŞKAN POLAT, "SANATA DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat törende yaptığı konuşmada, sanata ve sanatçıya gereken desteği verdiklerini, bundan sonrada desteği artıracaklarını ifade etti.

Açık Hava Sahnesinde çok önemli sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığını ifade eden Başkan Polat, "Yeşilyurt Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman değer veren bir anlayışa sahibiz. Kültürel ve sanatsal hizmetlere desteğimiz her geçen gün artacaktır. Açık Hava Sahnemiz hem kış dönemi hem de yaz döneminde sanatsal faaliyetlerin merkezi haline dönüştü. Kışın tiyatro eğitimi, iletişim ve diksiyon kursları başta olmak üzere çeşitli kurslar düzenleniyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerine devam eden tiyatro kulübümüz sürekli yeni fikirler üretip, daha ileriyi düşünerek başarılı işler çıkartıyor. Birçok etkinlikte skeçler, kısa filmler, tiyatro oyunlarını başarıyla sergilediler. Tiyatrocu kardeşlerimiz takdir edilecek işlerin altına imza atıyorlar ve atmaya devam edecekler. Başarılı olmalarının sebebi; işlerini aşkla yapmalarıdır" dedi.

BAŞKAN POLAT, "SANATIN ÇOK GÜÇLÜ BİR DİLİ VAR"

Sanatın çok güçlü bir dili ve etkileyici yanı bulunduğunu hatırlatan Başkan Polat, "Topluma veya insanlara anlatmak istediğimiz bir konuyu film veya tiyatro gösteriyle çok daha kalıcı ve etkileyici şekilde aktarma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sanatın gerçekten çok güçlü bir dili vardır. Çünkü bunu icra eden insan sadece bir yönüyle değil duygusuyla ve düşüncesiyle konuyu izah etmiş oluyor. Belediyemizin tiyatro ekibi de milli ve manevi değerlere bağlı, topluma faydalı olacak oyunlar oynuyorlar. Gençlerimize dinimizi, bayrağımızı, vatanımızı ve mukaddesatımızı korumanın ne kadar önemli olduğunu sanatsal faaliyetlerle anlatmaya çalışıyoruz. Genç tiyatrocuların bu isteği ve başarıları bizi daha fazla motive ediyor. Açık Hava Sahnemizde sadece Malatya ile sınırlı kalmayacak şekilde Türkiye ve Dünya'da ses getirecek örnek çalışmalar sergilenecektir" şeklinde konuştu.

BELGESEL, ŞİİR DİNLENTİLERİ VE HİKÂYE CANLANDIRMALARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yönetmenliğini Yavuz Duman'ın yaptığı, İslam coğrafyalarında yaşanan acı ve zulmün anlatıldığı "Eksik Hayat" adlı belgesel gösteriminden sonra Yeşilyurt Belediye Tiyatrosu ile Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa düzenlediği diksiyon, iletişim ve kısa film yapım kursuna katılan öğrencilerin performans gösteriminin yanı sıra, hikâye canlandırmaları, şiir dinletileri ve ilahiler sanatseverler tarafından ilgiyle takip edildi.

"DANS ET ŞAMPİYON, YOKSULLAR İÇİN"

Geçtiğimiz günlerde 74 yaşında solunum yetmezliğinden hayatını kaybeden Dünya'nın gelmiş geçmiş en büyük boksörlerinden Muhammed Ali'de Açık Hava Sahnesinin açılışında unutulmadı.

Muhammed Ali'ye Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dileyen Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen, Muhammed Ali'nin antrenörü Bundini'nin Zaire maçından önce Ali'ye söylediği; Dans et şampiyon, yoksullar için" yazısını okudu.

Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, eşi Yasemin Polat ile birlikte katıldığı açılış töreni sonunda tiyatrocularla toplu fotoğraf çektirdi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Belediye Başkanı Hacı, Muhammed Ali, Uğur Polat, Yeşilyurt, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title