Yeşilvadi Konutları 2013'te Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

Yeşilvadi Konutları 2013'te Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı, Yeşilvadi'de tamamen kendi imkanlarıyla oluşturdukları konutların 2013 yılının Temmuz ayında hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Yeşilvadi Konutları 2013'te Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yeşilvadi'de tamamen kendi imkanlarıyla oluşturdukları konutların 2013 yılının Temmuz ayında hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Mehmet Tahmazoğlu, 50 bin metrekare alanın kamulaştırılması sonucu yapımına başlanan Yeşilvadi Konutları'nda incelemelerde bulundu. Konutların kaba inşaatının hızla devam ettiğini kaydeden Tahmazoğlu, "Bir yandan üst kattan tablalar dökülürken bir yandan alt katta duvarlar örülüp elektrik ve su tesisatları çekiliyor. Sıva işlemleri devam ediyor. Gelecek yıl temmuz ayında tamamlanacak olan konutlarımızın bir kısmını kentsel dönüşümde takasta kullanacağız. Bir kısmının ise vatandaşımıza doğrudan satışını gerçekleştireceğiz. Bu yılbaşı gibi buradaki konutların satışına başlamayı planlıyoruz." dedi.

2013 yılı sonuna kadar belediye imkanları ile 4 bin konut yaparak hak sahiplerine teslim edeceklerini vurgulayan Tahmazoğlu, "Etiler'de 296 konutumuzu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. 300 Evler'i de tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. Yeşilvadi'de 702 konutumuz devam ediyor. Nuripazarbaşı Mahallesi'nde ise 400 konut yapacağız. Akkent Mahallesi yakınlarında da 2 bin konut yapmayı planlıyoruz. Bunu yanı sıra Yazıcık Mahallemizde kentsel dönüşüm kapsamında şuan projemiz hazırlanıyor. Toplamda 4 bin konutumuzu tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bütün bu konutların hepsi Şahinbey belediyemiz tarafından yapılıyor." şeklinde konuştu.