Yeşilçam'ın Emektarlarına Ödül Verilecek

Yeşilçam'ın Emektarlarına Ödül Verilecek

Yeşilçam'ın Emektarlarına Ödül Verilecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından 28 Kasım Cuma ile 4 Aralık Perşembe Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde Türk Sinemasının Emektar Oyuncuları Sırrı Elitaş ve Süheyl Eğriboz'a 'Emek Ödülü' Verilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 28 Kasım Cuma ile 4 Aralık Perşembe tarihleri arasında gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde Türk sinemasının emektar oyuncuları Sırrı Elitaş ve Süheyl Eğriboz'a 'Emek Ödülü' verilecek.

Beyaz perdeye yansıyan siyah beyaz filmlerin sert bakışlı kötü adamları olarak hafızalarda yer edinen yardımcı oyunculardan Elitaş ve Eğriboz, ödüllerini, 28 Kasım Cuma akşamı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak açılış töreninde alacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, her yıl başarı grafiğini artıran Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde emeğin ödüllendirildiğini belirterek, Elitaş ve Eğriboz'un bu ödülü hak ettiklerini dile getirdi.

Başkan Şahin, "Antalya'nın Altın Portakal'ı, Adana'nın Altın Koza'sı olduğu gibi Bursa'nın da İpek Yolu var. Tüm hemşehrilerimizi film festivalimizi izlemeye davet ediyorum." dedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title