Yeşilay Haberleri

Yeşilay haber, Yeşilay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeşilay - 24.11.2020
24 Kasım Salı İstanbul elektrik kesintisi! İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler İstanbul'da elektrik ne zaman gelecek?
24 Kasım Salı günü İstanbul'un çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak ve kesinti gün boyu sürecek. Peki, 24 Kasım'da İstanbul'un hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak. İstanbul elektrik kesintisi kaç saat sürecek. İstanbul'a elektrik ne zaman gelecek. İstanbul elektrik kesintisi ve detayları…
Yeşilay - 20.11.2020
Son dakika haberi! Kırklareli'nde polis, "geleceğe nefes" olmak için fidan dağıtıyor
Ekipler ilk olarak Yeşilay Danışmalık Merkezi (YEDAM) bahçesine çam fidanı dikti.
Yeşilay - 19.11.2020
Yeşilay 100. yaşını "Mükemmellik Ödülü" ile taçlandırdı
Yeşilay, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Mükemmellik Modeli kapsamında verilen Türkiye Mükemmellik Ödülü'nü aldı.
Yeşilay - 19.11.2020
Balıkesir'de uyuşturucudan arındırılan gençler istihdam edilecek
Uyuşturucu bağımlılığının ciddi bir tedavi süreci olan ve rehabilitasyon süreciyle desteklenmesi gereken bir konu olduğunu ifade eden Şıldak, şöyle konuştu: "Ancak bağımlıların o iradeyi oluşturduktan sonra da sürekli takip altında tutulmalarını gerektiren zorlu bir süreçtir. Bunun tecrübelerini yaşadık, kurumlarımız, sağlık, kolluk birimlerimiz bu konuyla ilgili zaten sürekli çalışıyorlar fakat bu projenin farklılığı istihdam bileşeniyle de desteklenerek İŞKUR Genel Müdürlüğümüz ve Aile Bakanlığımızın da desteğini alarak bataklığa sürüklenmiş bu gençlerimize yeni bir hayat vadediyoruz. Projemiz, İçişleri Bakanlığımızın oluşturduğu 'Açık Kapı' birimlerimizle de destekleniyor. Yeşilay, sağlık birimlerimiz, uyuşturucuyla mücadele birimleri oluşturduk.
Yeşilay - 18.11.2020
Kovid-19 salgını sigarayı bırakma motivasyonunu artırdı
Yeşilay'ın "Sigara Kullanım Alışkanlıkları ve Bırakma Eğilimi Araştırması", yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sigarayı bırakma motivasyonunu artırdığını ve son 6 ayda her 10 kişiden 1'inin salgın nedeniyle sigarayı bıraktığını ortaya koydu.
Yeşilay - 16.11.2020
5. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması için başvurular başladı
Yeşilay tarafından "Yeni Nesil ve Yeni Nesil Bağımlılıklar" temasıyla düzenlen 5. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması için başvurular başladı.
Yeşilay - 16.11.2020
Balıkesir'de Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum Projesi tanıtıldı
Projenin sürdürülebilirliğinden bahseden Şıldak, şunları söyledi: "Bir rehabilitasyon ve sosyal iyileştirme projesi olan ve güvenli Türkiye misyonuna katkı sunmayı amaçlayan bireysel ve toplumsal huzuru inşa etmeyen hedefleyen bütüncü bir bakış açısıyla hazırlanan bu proje bağımlı bireyin sadece bağımlılık konusunda değil sosyal, ekonomik, psikolojik ve sağlık yönlerinden de desteklenerek ele alınmasını hedefliyor. Uyuşturucu bağımlılığına bugün hep birlikte 'hayır' diyoruz. Her türlü bağımlılığa hayır. Kamu, meslek ve sivil toplum kuruluşları olarak topyekun bir seferberlik başlatıyoruz. Projemize destek veren herkese teşekkür ediyorum." AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele konusunda her fırsatta uyarılar yaptığını ve Yeşilay'a her zaman destek olduğunu vurguladı.
Yeşilay - 06.11.2020
Yeşilay dergisinin kasım sayısının kapağını modacı Arzu Sabancı tasarladı
Yeşilay Cemiyetince çıkarılan Yeşilay dergisinin kasım sayısının kapağını moda tasarımcısı Arzu Sabancı hazırladı.
Yeşilay - 05.11.2020
Kızılay Haftası kutlanıyor
Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç, Türk Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay'ı ziyaret etti.
Yeşilay - 26.10.2020
Trendyol'dan "Sepette İyilik Hareketi" projesi
Trendyol, sosyal sorumluluk projesi "Sepette İyilik Hareketi" ile sivil toplum kuruluşlarını desteklemeye devam ediyor. Trendyol açıklamasına göre, sivil toplum kuruluşlarının en önemli gelir kaynağı olan ürünleri, platformdaki müşterileriyle buluşturan Şirket, 27 Ekim'i "Sepette İyilik Günü" ilan etti. Marka, "Sepette İyilik Hareketi" ile gerçekleşen satışların tüm gelirini komisyon almadan sivil toplum kuruluşlarına aktarıyor. Böylece sağlanan ek gelirle kuruluşların ürettikleri toplumsal faydayı artırmalarına katkı sağlıyor. Açıklamaya göre, söz konusu harekete özel platformda oluşturulan "Sepette İyilik" butiğinde sivil toplum kuruluşlarının çantadan deftere, kalemden bardağa, su mataralarından fulara, telefon kılıflarından hediye sepetlerine, çikolatadan bilekliğe kadar binden fazla ürünü yer alıyor. Trendyol'un başlattığı bu iyilik hareketine katılmak isteyenler Bilim Kahramanları Derneği, ÇED, Darüşşafaka, Givin, Gülmek İyileştirir Derneği, Hayata Destek Derneği, HAYTAP, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı, KAÇUV, KEDV, Kalben, Türk Kızılayı, Make A Wish Türkiye, Sosyal Ben Vakfı, OBİDEV, TİDER, Tohum Otizm Vakfı, TOG, TEGV, TOFD, TOÇEV ve Yeşilay'ın ürünlerinden satın alarak destek verebiliyor.
Yeşilay - 21.10.2020
Rize Yeşilay'dan "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül
Rize Yeşilay'dan "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.
Yeşilay - 19.10.2020
Kırşehir Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
Bağımlılıkla mücadele konusunda yürütülen çalışmaların temel amacının bağımlılık yapan her türlü maddeye erişiminin engellenmesi, bu maddelerin arz ve talebinin ortadan kaldırılması ve bağımlıların topluma yeniden kazandırılması olduğunu vurgulayan Akın, şöyle devam etti: "Uyuşturucu madde, tütün ve alkol bağımlılığı gençlerimizi en fazla tehdit eden bağımlılık türleri iken, özellikle teknoloji bağımlılığı da son zamanlarda çocuklarımızın sağlığını tehdit eden bir unsur haline gelmiştir. Bu konuda toplumsal duyarlılığın arttırılması önem taşımaktadır. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulumuzun belirlediği esaslar çerçevesinde ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları, kolluk güçleri, Yeşilay gibi sivil toplum örgütleri ve diğer paydaşlarla iş birliği içerisinde yapılacak mücadele bu konudaki başarı oranımızı artıracaktır.
Yeşilay - 19.10.2020
"En İyi Narkotik Polisi: Anne Projesi" Gaziantep'te hayata geçirildi
Suç işlenmeden önceki dönemde aileye önemli görev düştüğünü ve ailenin güçlendirilmesi gerektiğini aktaran Gül, şunları kaydetti: "Burada da İçişleri Bakanlığımızın bu son projesiyle annelerin eğitilmesi, annelerin duyarlı hale getirilmesi isteniyor. 'UYUMA' projesinin herkesin telefonuna yüklemesi gerekiyor. Bu çok kolaylaştırıcı ve direk uzmanını bulma anlamında önemli bir çalışma. Bunu hem telefonlarınıza indirin hem de çevrenizdeki insanlara tavsiye edin. Bu sorun hepimizin sorunu. Şehrimizin, ülkemizin sorunu. Bireysel anlamda da hepimizin sorunu. Uyuşturucunun nereden alışkanlık haline geldiğine bakıldığında arkadaş çevresi dikkat çekiyor. Sadece kendi çocuğunuzu koruyarak meseleyi çözemezsiniz, komşunun çocuğunu da arkadaşlarını da korumak durumundasınız." Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez, Yeşilay Gaziantep Şube Başkanı Fatih Tamer ile eğitimci, sosyal çalışmacı, gönüllü çalışanlardan oluşan görevliler katıldı.
Yeşilay - 16.10.2020
"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"na rekor başvuru yapıldı
Yeşilay ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri iş birliğiyle 10'uncusu düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"na bu yıl, toplam 538 bin 633 eserle başvuru yapıldı.
Yeşilay - 16.10.2020
Bağımlılıkla mücadele eden derneklerden vatandaşlara uyarı
Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Muhammed Ay, Yeşilay'ın 1920 yılındaki kuruluş amacına değinerek, 100 yıldır alkol ve diğer tüm bağımlılık yapan maddelerle mücadele edildiğini söyledi.
Yeşilay - 15.10.2020
"Ortak Paylaşım Forumu 2020"
Akkol, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çevre alanında TİSK olarak her sene 2 milyon ağaç dikelim dedik. Fidan bağışı projesini başlatarak 1 milyon küsur fidan dikimine ulaşıldı. Yaşlanmakta olan büyüklere eğitim sağlama konusunda, salgın süresine özel uyum ve dayanıklılık programı hazırladık. Ücretsiz tıbbi destek sunduk. Engellilere yönelik engelsiz erişim platformunun ilk adımını atıyoruz. Türkiye'deki tüm engellilere açık ve ücretsiz olarak hizmet verecek." Çocuklara yönelik ise madde bağımlılığı konusunda ebeveynlere farkındalık sağlamak için Yeşilay ile iş birliği yaptıklarını dile getiren Akkol, 5 bin aileye ulaşıldığını aktardı.
Yeşilay - 07.10.2020
Yeşilay Dergisi'nin ekim sayısının tasarımını Prof. Dr. Aziz Sancar yaptı
Yeşilay Dergisi'nin ekim sayısının kapağını Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar tasarladı.
Yeşilay - 07.10.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ni (YEDAM) ziyaret etti.
Yeşilay - 02.10.2020
Uşak'ta "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde düzenlenen "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" projesi kapsamında edebi ve görsel anlamda düzenlenen yarışmalar il bazında sonuçlandı.
Yeşilay - 02.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne'de İnönü İlkokulunda Yeşilay Kulüp Odası oluşturuldu.
Yeşilay - 30.09.2020
"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması sona erdi
Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri iş birliğiyle bu yıl 10'su düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" resim, şiir ve edebi eser yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Yeşilay - 29.09.2020
Yeşilay'dan Dünya Kalp Günü'nde "sigarayı bırakmaya ve sağlıklı yaşama" davet
Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, sigarayı bıraktıktan sonraki bir yıl içinde kalp hastalıkları riskinin yarıya indiğini belirterek, Dünya Kalp Günü'nde herkesi sigarayı bırakmaya ve sağlıklarını geri kazanmaya davet etti.
Yeşilay - 28.09.2020
Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan oldu
Yeşilay Genel Müdürlüğü görevine Nurullah Atalan getirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yeşilay Haberleri | Yeşilay Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yeşilay haberleri, son dakika yeşilay haber ve gelişmeleri burada. DSÖ Türkiye Ofisi Program Yöneticisi Prof. Dr. Ergüder: Sigara içilen ortamlar bulaş riskini artırıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 13:30:37. #1.14#

title