Yeşilay Haberleri

Yeşilay haber, Yeşilay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeşilay - 10.08.2021
Rize İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Stadyum girişinde seyirci üst araması yapılırken toplanan bozuk paralar makbuz karşılığında Yeşilay ve Kızılay Sivil Toplum Kuruluşlarına dönüşümlü olarak verilecektir.
Yeşilay - 10.08.2021
Kırklareli'nde "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Yetişkin Programı Proje" tanıtım toplantısı yapıldı
Kırklareli'nde Yeşilay tarafından hayata geçirilen "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Yetişkin Programı Projesi"nin tanıtım toplantısı yapıldı.
Yeşilay - 08.08.2021
GENÇLER SOSYAL MEDYAYI BIRAKIP BAĞCILAR MEYDANI'NDA SPOR YAPTI
Yeşilay'ın da destek verdiği proje gün boyunca sürdü.
Yeşilay - 06.08.2021
Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk'ten makine ve imalat teknolojilerine ilgi duyan öğrencilere davet
"7 artı bir modelinde, 8 dönemden ibaret olan dört yıllık lisans eğitiminde, 7 dönem laboratuvarda sınıfta donanımını almış öğrencimizi, son dönem danışman hocası, ustası, ustabaşı ve danışmanıyla birlikte sahaya gönderiyoruz." ifadesinde bulunan Öztürk, şunları aktardı: "Biz koordinasyonu sağlıyoruz. İlgili danışmanı onu alana sokuyor ve beraber bir proje bitmiş oluyor. Genelde staj uygulamaları, kısa süreli olur ve öğrenci bir yere girdiğinde, 'kapısı nerede, kim kimdir' diye öğrenene kadar süre bitiyor. 7 artı 1 eğitim modeli kapsamında ise geçen yıl mühendislik alanından 15 öğrencimiz başarılı çalışmalarda bulundu. Bu 15 öğrencimizin yarısı, 7 artı 1 ile eğitim gördüğü firmada işe başladı. İşveren, 'bize masa başında her şeyi bilen değil, sahada çözüm üreten mezun gerekiyor' diyor. Çözüm üretebilen mezunu, işveren de görünce peşini bırakmıyor. 7 artı 1 eğitim modeli, istihdam odağının dışında uzmanlığı daha fazla öne çıkaran, 'Mühendislik Fakültesinde bir ders daha eklesek' gibi bizi harekete geçiren, yönlendiren canlı organik yapıya dönmüş durumda." Hitit Üniversitesinin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu, Çorum'un da gerek huzur asayiş, gerekse ekonomik yönden "tam bir öğrenci kenti" olduğunun altını çizen Öztürk, şunları kaydetti: "Biz genç dinamik üniversiteyiz. Öğrencilerimizi sahaya çekmek istiyoruz. Araştırma ve uygulama merkezlerimiz, öğrenci kulüplerimiz, şehrin imkanlarını bir araya getiriyoruz. Üçlü yapı kurduk. Oradaki sivil toplumla, yerel yönetimlerimizle, valiliğimiz, belediyelerimiz bütün imkanlarımızla Yeşilay'dan Kızılayı'a kadar hepsi ile çalışıyoruz.
Yeşilay - 27.07.2021
Genç Yeşilay'dan Vali Çelik'e ziyaret
Vali Ali Çelik, Genç Yeşilay Topluluğu'nu kabul etti.
Yeşilay - 26.07.2021
Ebeveynler dikkat, çocuğunuz 'Teknoloji Bağımlısı' olabilir
Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nin müdürlüğünü yürüten Uzman Psikolog Melike Şimşek, pandemiyle birlikte hem dünya genelinde hem de Türkiye'de davranışsal bağımlılıklar arasında kendine yer bulan sosyal medya, akıllı telefon, oyun ve kumar bağımlılığında çok ciddi artışlar görüldüğünü belirtti.
Yeşilay - 15.07.2021
Vali Coşkun'dan 15 Temmuz Şehidi Niyazi Ergüven'in Ailesine ve Gazi Şakir Yeşilay'a Ziyaret
Valimiz Ömer Faruk Coşkun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, 15 Temmuz Şehidimiz Niyazi Ergüven'in ailesi ve 15 Temmuz Gazimiz Şakir Yeşilay ve ailesini ziyaret etti.
Yeşilay - 10.07.2021
İnternet bağımlılığına yerli ve milli çözümler
Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen internet bağımılığına çözüm aranıyor. Bu konuda birçok kuruluş akademik düzeyde çalışmalar yapıyor. Yeşilay Dergisi'nin Temmuz ayı sayısında, YEDAM'ın (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) internet bağımlılığına yerli ve milli çözümleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Yeşilay - 08.07.2021
"5. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması"nın sonuçları açıklandı
"Yeni Nesil ve Yeni Nesil Bağımlılıklar" temasıyla bu yıl beşincisi düzenlenen "Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması"nda ödüller sahiplerini buldu.
Yeşilay - 07.07.2021
Vali Gürel, YEDAM'ı Ziyaret Etti.
Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcısı Vekili Numan Tahir Şimşek ile birlikte alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sosyal ve rehabilitasyon desteği veren Yeşilay Danışmanlık Merkezini (YEDAM) ziyaret etti.
Yeşilay - 30.06.2021
Vali Aziz Yıldırım 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü Münasebetiyle Kurulan Standı Ziyaret Etti.
Ziyareti sırasında konuşan Vali Yıldırım; "Hepimiz biliyoruz ki bize sağlıklı nesiller lazım. Sağlıklı nesilde sağlıklı bir vücutla oluyor. Vücudumuza iyi bakmayla oluyor. Beynimizin sağlıklı düşünmesi lazım. Kaslarımızın sağlıklı çalışması lazım. Ancak üretimi ve yeni gelişmeleri o sayede sağlayabiliriz. Sigara içmemek her şeyin başında geliyor. İnsan vücuduna zararlı olan pek çok madde var sigara içerisinde. Onun içindir ki, özellikle gençlerimizin sigara içmemelerini arzu ediyoruz. Böyle bir bağımlılığa kapılmamalarını arzu ediyoruz. Bir şekilde bağımlı olanlar varsa gerek sağlık teşkilatımız içerisinde gerekse özel kuruluşlar içerisinde ve Yeşilay'ımızda gerçekleştirilen bağımlılıktan kurtulma eğitimlerine, seanslarına, terapilerine katılmaları mümkündür.
Yeşilay - 26.06.2021
Babalara Özel Şenlik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından 'Babalar Günü' münasebetiyle hazırlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle bir hafta sonra ertelenen 'Büyükşehir Babalar Günü Şenliği', Hüdavendigar Kent Parkı'nda çocukların babalarıyla eğlenceli anlar geçirmesini sağladı. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği şenlikte, anne babalar çocuklarıyla birbirinden farklı etkinliklere katılarak günün tadını çıkardı. Park içerisinde hazırlanan mini golf, satranç, survivor oyun parkuru, tenis alanlarında babalarıyla renkli bir gün geçiren çocuklar, palyaçolar eşliğinde yüz boyama, tişört üzerine ahşap baskı, Yeşilay standında kitap boyama yaparak bol kahkahalı anlar yaşadı.
Yeşilay - 26.06.2021
Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şubesi ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş Caddesi'nde stant kuruldu.
Yeşilay - 25.06.2021
Sakarya'da "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"nda il birincilerine ödülleri verildi
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Yeşilay Cemiyeti arasındaki protokol kapsamında bu yıl 11'incisi düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının Sakarya birincilerine ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Yeşilay - 24.06.2021
İzmir'de "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışmasında" başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda düzenlenen, "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"nda İzmir'de dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Yeşilay - 24.06.2021
"5. Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması" ödülleri sahiplerini buldu
Yeşilay tarafından "Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması" olarak düzenlenen ve bu sene itibarıyla "Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması" olarak yolculuğuna devam eden yarışmanın kazananları belli oldu.
title