Yeşil Hat'ta Bulunan ABD Elçiliği'ne Roket Saldırısı: 5 Yaralı

Yeşil Hat'ta Bulunan ABD Elçiliği'ne Roket Saldırısı: 5 Yaralı

Irak'ın En Güvenli Bölgesi Olarak Bilinen Yeşil Hat'taki ABD Elçiliği'ne Düzenlenen Havan Topu Saldırısında, Elçilik İnşaatında Çalışan 5 İşçinin Yaralandığı Bildirildi.

Yeşil Hat'ta Bulunan ABD Elçiliği'ne Roket Saldırısı: 5 Yaralı

Irak'ın en güvenli bölgesi olarak bilinen Yeşil Hat'taki ABD Elçiliği'ne düzenlenen havan topu saldırısında, elçilik inşaatında çalışan 5 işçinin yaralandığı bildirildi.

ABD'nin Bağdat Elçiliği Sözcüsü Lou Fintor, yerel saatle 16.00 sıralarında Yeşil Hat'taki ABD Elçiliği'ne havan topu saldırısı düzenlendiğini söyledi. Fintor, "En az bir havan topu elçilik binasına isabet etti. Saldırıda 5 inşaat işçisi yaralanırken, ölen olmadı" dedi. Yaralanan işçilerin hangi ülke vatandaşı olduklarının doğrulanmaya çalışıldığını ifade eden Finton, binadaki hasarın çok ciddi olmadığını ve elçiliğin normal şekilde çalışmasına devam ettiğini kaydetti.

Irak Parlamentosu, ABD Elçiliği ve İngiliz Elçiliği'nin bulunduğu Yeşil Hat'a hemen hemen her gün havan topu ya da roket saldırısı düzenlenmekte. 2 Mayıs'taki roket saldırısında elçiliklerde çalışan 2 Hint, 1 Filipinli ve 1 Nepalli hayatını kaybetmişti. Öte yandan geçtiğimiz Çarşamba günü ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in ABD Elçiliği'ni ziyareti sırasında da elçilik yakınına bir roket saldırısı gerçekleştirilmişti.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA