Yeşil Bisiklet Eyüp'te Pedal Çevirdi

Yeşil Bisiklet Eyüp'te Pedal Çevirdi

Her hafta Cumartesi günleri Kanal 7 ekranlarında seyirciyle buluşan Yeşil Bisiklet programı Eyüp'te çekildi.

Yeşil Bisiklet Eyüp'te Pedal Çevirdi
11.11.2013 15:16 | Son Güncelleme: 11.11.2013 15:16

Her hafta Cumartesi günleri Kanal 7 ekranlarında seyirciyle buluşan Yeşil Bisiklet programı Eyüp’te çekildi. Ziraat Mühendisi Erkan Şamcı’nın sunduğu Yeşil Bisiklet’in Topçular Mahallesi Armağan Sokak’taki setini Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ziyaret etti.

İsmail Kavuncu, programın sunucusu Erkan Şamcı ve Kanal 7 Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Nazmiye Yılmaz’ı tebrik ederek, "Doğayı ve çevreyi korumaya yönelik böyle güzel bir programa imza attığınız için sizleri kutluyorum. Yaşadığımız dünyayı korumayı ve doğadan en doğru şekilde faydalanma yollarını ekrana yansıtan programınızı severek izliyoruz." dedi.

Ziraat Mühendisi Erkan Şamcı, meyve ve sebzelerin alternatif kullanım yöntemlerini ekrana taşıyor. Şamcı, yaşam alanlarını güzelleştirmeden gıdaları muhafaza etme yöntemlerine, bahçe düzenlemelerinden doğal kozmetik malzemeleri üretimine kadar her gün farklı bilgilerle evlere konuk oluyor. Programda, günlük hayatta kullanılan mekânlara renk katılıyor, balkon ve pencere önleri bitkilerle süsleniyor. Doğal yaşamı benimsemiş Erkan Şamcı, izleyicilerine sağlıklı yaşamanın ve çevreyi korumanın püf noktalarını Yeşil Bisiklet ile anlatıyor. Yiyeceklerin saklama koşulları, kimyasal maddelerle oluşturulan temizlik ürünlerinden arınarak doğal temizlik malzemeleri hazırlama yöntemleri, mevsimine göre bitki bakımı ve hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler Yeşil Bisiklet ile ekrana taşınıyor.

Kaynak: CİHAN

title