"Yeşil-beyaz Geceler" Başlıyor

"Yeşil-beyaz Geceler" Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Merkez İlçelerde Düzenlediği "Yeşil-beyaz" Halk Konserleri 15 Ağustos'ta Başlıyor. Ünlü Sanatçılar Bursa'nın Çeşitli İlçelerinde Sevenleriyle Buluşacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin merkez ilçelerde düzenlediği "Yeşil-Beyaz" halk konserleri 15 Ağustos'ta başlıyor. Ünlü sanatçılar Bursa'nın çeşitli ilçelerinde sevenleriyle buluşacak.

Bursa'nın kültür-sanat alanındaki çıtasını her geçen yıl düzenlediği farklı organizasyonlarla yükselten Büyükşehir Belediyesi, "Yeşil-Beyaz" halk konseriyle şehrin kültür-sanat zincirine yeni bir halka daha ekliyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in Kültür Sanat Danışmanı Ahmet Erdönmez ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Akif Koçyiğit'le birlikte tanıtımını yaptığı konserler, 15 Ağustos Çarşamba günü Gürsu'da ünlü türkücü İzzet Yıldızhan'ın vereceği konserle başlıyor.

Başkan Şahin, düzenlediği basın toplantısında, insan merkezli bir yönetim anlayışı içinde olduklarını belirterek, bu anlayışla Gürsu, Kestel, Mudanya ve Nilüfer'de halk konserleri düzenlediklerini söyledi. Bursa'nın her köşesinin halk konserleriyle renkleneceğini ifade eden Şahin, "Bu konserlere katılan hemşehrilerimiz birbirinden değerli sanatçılarımızın seslendirdiği nağmelerle sevgi ve coşku seline kapılacak. Yeşil-beyaz halk konserleri, Bursasporumuz'u sahiplenme duygusuna yaptığı çağrışımın

yanında, insanımızın birlik ve beraberliğine, onların bir noktada buluşup kaynaşmasına yol açacaktır" diye konuştu.

Yeşil-beyaz halk konserlerinin güçlü ve farklı ses tonlarıyla Bursa'nın çok sesli bütünlüğünün sesi olacağını dile getiren Başkan Şahin, "Yeşil beyaz halk konserleri, sosyal ve kültürel anlamda sürekli kendini yenileyen Bursa'nın, popüler kültür alanında da canlı ve dinamik bir Bursa olduğunun yansımalarıdır. Bursa festivali bünyesinde yapılan halk konserleri; bu yıldan itibaren başlı başına yeni ve farklı bir festival havasında gerçekleştirilecek. Büyükşehir sınırlarına yaydığımız bu konserler, bütün

Bursa'nın tek yürek olduğu gerçeğini güçlendirecektir" şeklinde konuştu.

Şahin, 15 Ağustos Çarşamba günü Gürsu Şehit Cengiz Topal Caddesi'nde İzzet Yıldızhan'ın, 18 Ağustos Çarşamba günü Gemlik İskele Meydanı'nda Kıraç'ın, 22 Ağustos Çarşamba günü Kestel Belediye Kültür Merkezi'nde İbrahim Erkal'ın, 25 Ağustos Cumartesi günü Mudanya Arnavutköy Yat Limanı'nda Deniz Seki'nin, 30 Ağustos Perşembe günü Nilüfer İhsaniye Pazar Yeri'nde Işın Karaca'nın sahne alacağını bildirdi.

(EY-MŞ-SN-SN-Y)