Yeşeren Düşler seti, tarihi köyde protokolü ağırladı
Haberler » Güncel » Haber

Yeşeren Düşler seti, tarihi köyde protokolü ağırladı

Çekimi halen 700 yıllık Osmanlı köyü olan Cumalıkızık'ta devam eden Samanyolu Televizyonu'nun sevilen dizilerinden Yeşeren Düşler'in setini Bursa Valisi Şahabettin Harput, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile çok sayıda davetli ziyaret etti.

Yeşeren Düşler seti, tarihi köyde protokolü ağırladı

Çekimi halen 700 yıllık Osmanlı köyü olan Cumalıkızık'ta devam eden Samanyolu Televizyonu'nun sevilen dizilerinden Yeşeren Düşler'in setini Bursa Valisi Şahabettin Harput, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile çok sayıda davetli ziyaret etti.

Ziyarette hazır bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Dr. Hidayet Karaca, Vali Harput'a dizi ve program projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Yeşeren Düşler setinde oyuncularla konuşma fırsatı bulan Vali Harput, dizinin 'Ömer' karekterini canlandıran Celal Can Uğurlu ile de sohbet etmeyi ihmal etmedi. Eline mikrofunu alan küçük yıldız Vali Harput'a soru yöneltti.

CUMALIKIZIK TURİZM MERKEZİ OLACAK

Göreve başlamasının ardından ilkkez yayınlandığı salı akşamları milyonları ekrana kilitleyen Yeşeren Düşler'in çekimlerinin sürdüğü Cumalıkızık'a gelen Vali Harput, önce köy hakkında Muhtar Ahmet Kuş ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'den bilgi aldı. Cumalıkızık'a ilkkez gelmesine rağmen çok etkilendiğini söyleyen Vali Harput, "Burayı bizim tam bir turizm haline dönüştürmemiz lazım. Çekilen dizilerle namını dünyaya salan bu şirin köyümüzü ne yapıp edip, mutlak suretle koruma altına alıp, turizme kazandırmalıyız." dedi.

Halen köyde 147 tescilli binanın bulunduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise Mimarlar Odası ile birlikte ortak yürütülen restorasyon çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

"Köyümdeki gelişmeler ve projelerle ilgili her ay düzenli olarak halkımızı bilgilendirme toplantısı düzenliyorum. Böylece hem dedikoduların önüne geçmiş oluyorum hem de insanları bilgilendirmiş oluyoruz." diyen Cumalıkızık Muhtarı Ahmet Kuş da, Yeşeren Düşler'le birlikte Cumalıkızık'ın yeniden hareketlendiğini, dizi ekibiyle çok iyi bir diyalog içerisinde olduklarını söyledi.

Muhtar Kuş, Cumalıkızık'ta kanalizasyon sisteminin 700 yıl önce yapıldığını belirterek; "Atalarımız bizi büyük bir hayrete düşüren çalışmalara imza atmışlar. Halen birçok beldemizde ve ilçemizde kanalizasyon sistemi yeni yeni yapılırken bizim köyümüzde 700 yıl önce kurulmuş. Yapılan 12 ayrı havuzları arıtma tesisi gibi faaliyet göstermiş." diye konuştu.

Ardından dizi setini ziyaret eden Vali Şahabettin Harput, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Dr. Hidayet Karaca'dan dizi ve televizyonun diğer projeleri hakkında bilgi aldı.

Karaca, önümüzdeki günlerde ekrana gelecek 'Kollama' adlı dizi ile İçişleri Bakanlığı'nın yurt genelinde yaymaya çalıştığı Toplum Destekli Polislik (TDP) konusunu işleyeceğini belirterek; "Biz Samanyolu televizyonu olarak yaptığımız tüm yayınlarda halkımızın bilgilendirilmesini amaçladık. Programlarımızda hep iyiyi, güzeli, doğruyu vermeye çalışıyoruz. Tüm gayretimiz ekran başına geçen insanımıza doğru mesaj verebilmektir. Kollama dizisiyle de TDP konusunu ele alacağız." dedi.

Samanyolu Televizyonu Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Kızıltepe de yeni dizi Kollama'yı iki hafta içinde başlatmayı hedeflediklerini belirterek, "Yeni dizi polislerin gerçek hayatlarından alınmış hikayeler ile polis ile vatandaşlar arasında köprü olmayı hedefliyoruz. En az 80 bölüm olacak şekilde yapıyoruz. İstanbul'da geçecek filmde polislerin hayatında yaşadıkları sıradışı olayları ele alacağız" şeklinde konuştu.

Yeşeren Düşler dizisinin topluma önemli mesajlar verdiğini anlatan Bursa Valisi Şahabettin Harput ise tarihi mekanda çekimleri devam eden dizinin başarılı olduğunu kaydetti.

Yapımcı Mustafa Kartal, yönetmen Taner Tunç ve dizi oyuncularıyla da konuşan Vali Harput'u Karacanlar Konağı'nda Hazal Kadın ve gelin adayı Sibel, Abdi ve Kara Halil'in oğlu Ömer karşıladı.

Hazal kadınla ayaküstü sohbet eden Vali Harput, dizi oyuncularını gösterdikleri performans dolayısıyla kutlarken dizinin küçük yıldızı Ömer'le (Celal Can Uğurlu) de sohbet etti.

Eline aldığı mikrofonla Vali Harput'a çeşitli sorular yönelten Ömer, ziyaretçileri gülmekten kırdı geçirtti.

Vali Harput'u Başbakan zanneden Ömer, elindeki Samanyolu mikrofonu ile "Sayın seyirciler Başbakanımız şimdi yanımızda, Sayın Başbakanım işinizden memnunmusunuz, işinizden pişmanmısınız" gibi sorularla konakta bulunanları kahkahalara boğdu.

Karacanlar Konağı'nda ağırlanan Vali Harput ve beraberindekiler Abdi ile annesi Hazal Kadın arasında geçen sahnenin çekimini de canlı olarak izledi.

Dizi setinde ikram edilen çiğ köftenin de tadına bakan Vali Harput, köy halkıyla da selamlaştı. Köy meydanında kurulan tezgahları ziyaret eden Harput, köy kadınlarıyla da sohbet etti. Özellikle tut reçelini beğenen Harput, satıcının tüm ısrarına rağmen aldığı küçük bir kavanoz reçelin parasını fazlasıyla ödedi. Valinin ziyaretiyle moral bulan Cumalıkızık sakinleri ise Yeşeren Düşler dizisinin köye canlılık getirdiğini söyledi.

Öte yandan dizi ekibi Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Kızıltepe'nin de katıldığı Yeşil Konak Restorant'taki yemekte biraraya geldi. Yemekte dizi oyuncuları gönüllerince sohbet etme imkanı buldu.