Yeryüzü Doktorları'ndan Afrika'ya Kurban Yardımı

Yeryüzü Doktorları'ndan Afrika'ya Kurban Yardımı

Yeryüzü Doktorları, Afrika'nın açlıktan ve kuraklıktan en çok etkilenen bölgelerine yönelik "Kurban Organizasyonu" gerçekleştiriyor.

Yeryüzü Doktorları'ndan  Afrika'ya Kurban Yardımı

Sağlık yardımlarına odaklanmış bir ihtisas derneği olan Yeryüzü Doktorları, "Afrika Yoksullukla Mücadele Programı" çerçevesinde Afrika'nın açlıktan ve kuraklıktan en çok etkilenen bölgelerine yönelik "Kurban Organizasyonu" gerçekleştiriyor.

Kurulduğu günden bu yana dünyanın birçok bölgesine gönüllü sağlık hizmeti götüren Yeryüzü Doktorları, "Afrika Yoksullukla Mücadele Programı" çerçevesinde Afrika'nın açlıktan ve kuraklıktan en çok etkilenen bölgelerine yönelik "Kurban Organizasyonu" gerçekleştiriyor. 4 ülkede 50'den fazla bölgede gerçekleştirilecek olan Afrika 2012 Kurban Organizasyonu Yeryüzü Doktorları'nın gözetiminde icra edilecek.

Yeryüzü Doktorları, geçen yıl da Afrika-2011 Kurban Organizasyonu ile Somali'de 5053, Kenya'da 1582, Kongo'da 2884, Gana'da 1001, Nijerde'de 1001 hisse olmak üzere toplam 11.521 hisse kurban ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı.

Sağlık yardımlarına odaklanmış bir ihtisas derneği olan Yeryüzü Doktorları gerçekleştirdiği bu organizasyonu, özellikle açlık kriziyle mücadele eden bölgelerde olması nedeni ile aynı zamanda bir tıbbi destek olarak da görüyor.

Kurban bayramı süresince yapılan bu organizasyon, çoğu çatışma ve kriz bölgelerinde yaşayan insanlara Anadolu'nun paylaşma, kardeşlik ve barış mesajlarını ilettiğinden ayrıca toplumsal kırılganlıkları onaran bir özellik de taşıyor.