Yerköy'den Kısa Kısa

Yerköy'den Kısa Kısa

Yerköy'ün Çakırhacılı köyünde geleneksel hale getirilen "Şükür Duası" yapıldı.

Yerköy'den Kısa Kısa

Yerköy'ün Çakırhacılı köyünde geleneksel hale getirilen "Şükür Duası" yapıldı.

Köy önündeki geniş alan üzerine kurulan yer sergileri ve çadırlarda misafirler ağırlanırken, "Şükür Duasına" çevre köy ve beldelerden geniş katılım oldu.

Kaymakam Bayram Gale, Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Sekili Beldesi Belediye Başkanı Halil Bacanak, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti İl ve İlçe teşkilatı, MHP Milletvekili Adayı Sadir Durmaz ve MHP Yerköy İlçe teşkilatı katıldı.

Şükür Duası emekli İmam-Hatip Ali Derler tarafından yaptırıldı.

Dua sonrasında konuşan Muhtar Mustafa Mandıracı, Şükür Duası'nın yılın gelişine göre şükür veya yağmur şeklinde devamlı olarak yapıldığını, bu yıl baharın çok iyi başladığını bereketli bir yıl olacağını umduklarını belirterek üç büyükbaş hayvan keserek 30 çinik bulgurla etli pilav yaptıklarını söyledi.

-GEÇİMİNİ ESANS KOKULARINDAN SAĞLIYOR

(FOTOĞRAFLI)

Yerköy'de yaklaşık 30 yıldır geçimini çeşitli bitki ve esans kokuları satarak sağlayan Seyfi Ali Dinç, kimseye el açmadığını belirterek örnek bir vatandaş olduğunu söyledi.

Seyfi Ali Dinç, kimseden bir kuruş dilenmeden 30 yıla yakın bir zamandır geçimimi esans satarak sağladığını dile getirdi.

Dinç, "Son zamanlar her türlü mal girdisinde olduğu gibi, ülkemizde üretilen çeşitli kokular bir kenara bırakılarak Uzakdoğudan getirilen kokular piyasada bulunuyor ve dolaysıyla bizim kazançlarımızı da çok düşürüyor" dedi.

Son zamanlarda aylık 100-150 lira civarında para bile kazanamadığını vurgulayan Dinç, "Allah'tan evim ailemden kaldığı için kira vermiyorum. İnsanların Uzakdoğudan ithal edilen kokular yerine kendi öz ve güzel kokularımıza sahip çıkmalarını istiyorum. Bu gün Avrupa'nın en ünlü kozmetik firmaları bile bizim kokularımızı araştırıyor" diye konuştu.

-RENAULT'UN ÇEKİCİSİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

(FOTOĞRAFLI)

Yerköy'de Renault tarafından üretilen yeni çekicisi görücüye çıktı.

Kayseri'de faaliyet gösteren Gülsoylar Renault Bayi tarafından Renault tarafından yeni üretilen çekicisi Yerköy Taşıyıcılar Kooperatifi üyelerine tanıtıldı.

Yerköy Sınırlı Sorumlu Taşıyıcılar Kooperatifi Üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Renault Turcks Çekiciyi birçok sürücü test edip rahatlığını ve performansını denedi. Firma Satış Müdürü Nurettin Aktemur tarafından Kooperatif üyelerine aracın teknik özellikleri ve ödeme koşulları konusunda bilgiler aktarıldı.

- YOZGAT