Yerelde İlk Gösterimi Ümraniye'de Yaptı

Yerelde İlk Gösterimi Ümraniye'de Yaptı

Yerelde İlk Gösterimi Ümraniye'de Yaptı
Bültenler - Haberler | Güncel

Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri büyük bir hızla devam ediyor.

Son dönemin en popüler yapımlarından "Allah'ın Sadık Kulu: Barla" filmi vizyonla eş zamanlı olarak Türkiye genelinde yerelde ilk kez Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezinde gösterime girdi. 2 milyona yaklaşan gişesiyle yılın en çok izlenen yapımlarından biri olan filme Ümraniyeli sinema severler büyük ilgi gösterdiler. Cumartesi günü üç seans halinde Cemil Meriç Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezinde gösterilen film, Pazar günü ise Ümraniye Kültür Sanat Merkezinde yine üç seans olarak gösterildi. Vizyonla aynı anda filmi görme imkânı bulan Ümraniyeli sinema severler salonlardan memnun ayrıldılar. Filmle ilgili yapılan bir diğer etkinlik ise filmin gösteriminden önce yönetmen ve senaristinin Ümraniye Kültür Sanat Merkezinde, kültür sanat dostlarıyla buluşturulmasıydı.

Yönetmen Esin Orhan ve senarist Zeynep Kayadelen'in katıldığı söyleşi ilgi ile izlendi. Yönetmen Orhan, başlangıçta aşılmaz derecede güç görünen bir dizi engelle baş etmenin zorlayıcı olduğunu ancak yapılan işe duyulan inancın tüm ekibi motive ettiğini belirtti. Çalışmanın senaryo aşaması hariç 3,5 yılı aşan bir süreye yayıldığının altını çizen Orhan, dünyanın animasyon anlamında ön plana çıkan tüm merkezlerini gezerek, var olan altyapılarını zenginleştirdiklerini ve mütevazı bir ekiple dünya ölçülerinde bir iş çıkarmaya gayret ettiklerini ifade etti. İzleyicilerin sorularıyla hareketlenen söyleşi, bir devam filmi yapılması konusunda seyirciden gelen yoğun temennilerle son buldu.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title