Haberler

Zonguldak'ta Tıp Bayramı kutlandı

Abone Ol

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Zonguldak Tabipler Odası ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından tören düzenlendi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Zonguldak Tabipler Odası ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından tören düzenlendi.

Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen törene, Zonguldak Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Eksal Kargı, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Hakan Bakkal, Dekan yardımcısı Prof. Dr. Hande Aydemir, Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Özcan Pişkin, obezite ve diyabet Merkezi Müdürü Prof Dr. Taner Buraktaroğlu, Prof. Dr. Levent Atik, Tabip Odası Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayarak Atatürk anıtına çelenk konuldu. Zonguldak Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Eksal Kargı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, "Hekimlik yalnızca bir meslek değildir, hekimlik tıpba adanmış bir yaşam biçimidir. Bilgimizle emeğimize uzun yıllar süren bir eğitim ve mesleki deneyimlerimize dayanan birikimlerimiz ile insanlara hizmet için çalışıyor, genç hekimler yetiştiriyoruz. Pandemi döneminde en ön saflarda mesleğimizi yapmayı sürdürdük ve sürdüreceğiz de. Kadın ve kutsal hekimlik mesleğinin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Tıp insanların yüzyıllardır uğraştığı medeniyetleri yıkan hastalıkları sorunları çözen, insanların yaşam kalitesini arttıran, temelini bilimsel metotlardan alan, ama başından sonuna kadar her noktasında insan sevgisi ola ve insana değer vermek olan bir harikalar bütünüdür. İlk olarak 14 Mart 1919'da işgal altında İstanbul'da işgal güçlerine tepki veren tıp öğrencileri tarafından organize edilen bir tıp Bayramı. Bunun biz bugün 103.yıl dönümünde tıbbiyeli Hikmet'in torunları olarak aynı noktadayız. 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun"dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Tıp Bayramı Zonguldak 14 Mart Tören Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title