Haberler

Zafer Bayramı Edip Akbayram konseriyle coşkuyla kutlandı

Güncelleme:

- Zafer Bayramı Edip Akbayram konseriyle coşkuyla kutlandı On binler Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu Başkan Böcek: "Emine Bulut'lara sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız"ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97.

- Zafer Bayramı Edip Akbayram konseriyle coşkuyla kutlandı

On binler Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu

Başkan Böcek: " Emine Bulut'lara sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız"

ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümünü on binlerin akın ettiği Cumhuriyet Meydanında Edip Akbayram konseri ile kutladı. Başkan Muhittin Böcek, "97 yıl önce bugün bağımsızlığımızı ve devlet olmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum" diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Büyük Taarruz'un 97. yıldönümünde on binlerce Antalyalıyı, Cumhuriyet Meydanında Edip Akbayram konserinde buluşturdu. Zafer Bayramı ünlü sanatçının söylediği şarkılarla büyük bir

coşku içinde kutlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu işbirliğinde düzenlenen konsere Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, sivil toplum örgütü temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı. Türk bayrakları ile donatılan Cumhuriyet Meydanını hınca hınç dolduran Antalyalılara seslenen Büyükşehir Belediye Başkan Muhittin Böcek, "97 yıl önce bugün bağımsızlığımızı ve devlet olmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle, anıyorum. Önlerinde saygıyla eğiliyorum. 6 Mart'ta Atatürkümüzün Antalya'ya gelişinde buradan söylemiştim. 31 Mart seçimlerinde gönüllerin ittifakıyla, desteklerinizle eğer ki Antalya da Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini verirseniz hep birlikte bu meydanlarda buluşacağız demiştik" dedi.

" Emine Bulut'lara sahip çıkacağız"

Mazbatasını alalı 144 gün olduğunu ifade eden Başkan Böcek, "İnşallah hep birlikte bu beş yıllık süreç içerisinde çalmadan çaldırmadan, haksızlığa uğrayan bütün vatandaşlarımın hakkını geriye vererek, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Emine Bulut'lara sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız. Bize oy veren vermeyen herkese hizmet edeceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın mutlu olması, gençlerimizin hayata umutla bakabilmesi için çalışacağız. Ben Sen Yok Biz Varız Biz Birlikte Yaparız. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene" şeklinde konuştu.

"Antalya Türkiye'ye örnek oldu"

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş da halkın bayramını kutlayarak, "30 Ağustos Türk ulusunun şanlı bir zaferidir. Burada Türkiye'ye örnek olacak bir kalabalık var. Bu büyük sahiplenme için başta Antalyalılara ve bu geceyi düzenleyen Başkan Muhittin Böcek'e çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Konserde, vatandaşlar boşandığı kocası tarafından bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut da unutmadı ve ellerindeki dövizlerle kadına şiddeti protesto etti. Konser öncesinde sahneye çıkan protokol üyeleri de Emine Bulut için pankart açtı. "Kadın Şiddetine Dur de" yazılı dövizler taşıyarak kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Bu anlamlı hareket meydanda büyük alkış aldı.

Edip Akbayram'dan muhteşem konser

Ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı'na akın eden Antalyalılar, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Edip Akbayram konseri ile unutulmaz bir gece yaşadı. Sanatçı, en güzel parçalarını Antalyalılar için seslendirdi. Usta sanatçı, "En onurlu bayramlarımızdan bir tanesinde sizlerle olmaktan çok mutuyum. Bizlere bu Cumhuriyeti sunan dünyanın en büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgiyle anıyorum" diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, günün anısına Edip Akbayram'a Atatürk tablosu ve çiçek takdim etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Edip Akbayram Emine Bulut Antalya Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 23 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 23 Temmuz burç yorumları nedir?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

title