Yetim ve Öksüz Çocukların Hayalleri Tek Tek Gerçekleşiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Yetim ve Öksüz Çocukların Hayalleri Tek Tek Gerçekleşiyor

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Yetim ve Öksüz Çocukların Hayalleri Tek Tek Gerçekleşiyor

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, “Her Şey Seninle Başlar” isimli proje kapsamında ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören yetim ve öksüz öğrencilerin en az bir hayallerini gerçekleştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, "Her Şey Seninle Başlar" isimli proje kapsamında ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören yetim ve öksüz öğrencilerin en az bir hayallerini gerçekleştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması, toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi, çocuklara sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunulması amacıyla bu projeyi hayata geçirdi.

428 ÇOCUĞA MEKTUP YAZILIP HAYALİ SORULDU

Proje kapsamında, "Bir Hayalim Var" "Sen Hayalini Söyle, Biz Gerçekleştirelim" isimli alt faaliyet ile Eskişehir il merkezinde eğitim gören 7 ila 14 yaş aralığındaki, öksüz ve yetim 428 öğrenciye mektup gönderildi. Çocukların kendi el yazılarıyla hayalini kurdukları bir dileği yazıya dökmeleri istendi. Gönderilen mektupların incelenmesi sonucunda, her çocuğun en az bir hayalinin gerçekleştirilmesi yönünde çalışmalara başlanıldı. Mektupların incelenmesiyle birlikte proje kapsamında öğrencilerin yazdıkları hayaller değerlendirildi.

142 ÖĞRENCİNİN HAYATİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu projeyle birlikte, 51 öğrencinin hayali olan il içi gezi kapsamında sinema, öğle yemeği, Sazova Bilim ve Sanat Parkı ile Akvaryumu gezmeleri sağlandı. 75 yetim ve öksüz çocuğun dileği olan tarihi ve kültürel yerleri görmek istemeleri kapsamında 4 gece 5 gündüz süreli Çanakkale Gelibolu, İstanbul Topkapı sarayı, Ayasofya Cami ve Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Cami, Miniatürk, Vailand Eğlence parkı, İstanbul akvaryum, Panaroma 1453, Dolmabahçe Sarayı, Heybeliada, Büyükada, ve Boğaz Turu yapmaları sağlandı. Eskişehirspor Tesislerini ziyaret etmek isteyen 16 öğrencinin de hayaliyle birlikte toplam 142 öğrencinin dilekleri gerçekleştirildi. Proje çalışmalarının ise, kalan 286 öğrencinin de hayalinin gerçekleştirilmesiyle son bulacağı bildirildi.

ÖRNEK MEKTUP BASINLA PAYLAŞILDI

İsmi ve okulu açıklanmayan bir çocuğa ait olan 'Sevgili polis amcalarım' başlıklı mektup da basın mensuplarıyla paylaşıldı. Çocuğun mektubunda, "Bu proje ile sizden bir bisiklet ve tablet istiyorum. Bir bisikletim vardı babamın aldığı ama artık o bisikletim kırıldı. Bekli babam olsa da söyleyemezdim bisikletim kırıldı bana bisiklet al diye. Babama masraf olmasın derdim. Ben de büyüyünce subay olma istiyorum. Sizin gibi ülkemi korumak ve sizin gibi böyle projeler yapmak istiyorum" cümleleri dikkat çekti. - ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

İstanbul, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title