Haberler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: "Gazze'ye Yönelik Saldırıları Kınamak Yetmez, Harekete Geçmek Lazım"

Güncelleme:

Gençlik ve Spor Eski Bakanı, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcı Suat Kılıç, Osmaniye' de Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Kılıç, " İsrail, Gazze’deki hastaneleri bombalayıp, kadınları ve çocukları beyaz fosfor bombalarıyla öldürmeye devam ettiği sürece bizim kınamamızın, lanetlememizin kimseye faydası yok. Bunu bilerek hareket etmemiz lazım. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, Türk hükümetinden gerekse İslam ülkelerinden somut taleplerde bulunduk. Bizim hükümetimize çağrımız şudur; Adana’daki İncirlik hava üssünü kapatın. Malatya’daki Kürecik radar üssünü kapatın" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcı Suat Kılıç, Osmaniye'de Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Kılıç, " İsrail, Gazze'deki hastaneleri bombalayıp, kadınları ve çocukları beyaz fosfor bombalarıyla öldürmeye devam ettiği sürece bizim kınamamızın, lanetlememizin kimseye faydası yok. Bunu bilerek hareket etmemiz lazım. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, Türk hükümetinden gerekse İslam ülkelerinden somut taleplerde bulunduk. Bizim hükümetimize çağrımız şudur; Adana'daki İncirlik hava üssünü kapatın. Malatya'daki Kürecik radar üssünü kapatın" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Osmaniye'de gazetecilerle biraraya geldi. Yeniden Refah Partisi'nin Türkiye'de yeni bir ses getirdiğini belirten Suat Kılıç, "Yeniden Refah Partisi bu bağlamda hem iktidarın hem muhalefetin alternatifidir. Siyasete yeni bir ses yeni bir nefes kazandırdı. Tabi ki vatandaşlarımız bu sesi ne kadar yükseltirse bu nefesi ne kadar kuvvetlendirirse Yeniden Refah Partisinin vatandaş odaklı çözüm siyaseti o kadar güç kazanmış olur" diye konuştu.

"HEM İKTİDARIN HEM MUHALEFETİN ALTERNATİFİYİZ"

Ne kadar alternatif çoğalırsa o kadar vatandaşın beyni olur. O kadar hükümetin beyni olur, devletin beyni olur, medyanın beyni olur, sivil toplum örgütlerinin beyni olur. İktidar tek tabanca kalırsa, aynı şekilde muhalefet tek tabanca kalırsa körler sağırlar birbirini ağırlar. Alternatif vatandaşın beynidir. Alternatif olursa kalite artar, maliyet düşer ve konforumuzu merak edenler çıkar. Siyasette de bu böyledir, esnaflıkta da bu böyledir. Yeniden Refah Partisi bu bağlamda hem iktidarın hem muhalefetin alternatifidir. Siyasete yeni bir ses yeni bir nefes kazandırdı. Tabi ki vatandaşlarımız bu sesi ne kadar yükseltirse bu nefesi ne kadar kuvvetlendirirse Yeniden Refah Partisinin vatandaş odaklı çözüm siyaseti o kadar güç kazanmış olur. Nihayetinde kazanan problemlerinin çözümü sağlanan vatandaş olur.

"SÖYLEMLE KALMAYIN EYLEME GEÇİN DEDİK"

Filistin meselesinde de bu böyle. Biz meselenin ilk gününden itibaren söylemle geçiştirmeyin eyleme geçin diyorduk. Telhin etmek, kınamak, lanetlemek bir fayda sağlamıyor. Buradan ne kadar kınarsak kınayalım. Ne kadar lanetlersek lanetleyelim İsrail, Gazze'deki hastaneleri bombalayıp, kadınları ve çocukları beyaz fosfor bombalarıyla öldürmeye devam ettiği sürece bizim kınamamızın, lanetlememizin kimseye faydası yok. Bunu bilerek hareket etmemiz lazım. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, Türk hükümetinden gerekse İslam ülkelerinden somut taleplerde bulunduk. Bizim hükümetimize çağrımız şudur; Adana'daki İncirlik hava üssünü kapatın. Malatya'daki Kürecik radar üssünü kapatın. Bu üsler ya İsrail'in hava sahasını güçlendirmeye ya da Gazze'ye yönelik saldırılarda İsrail'in yanında duran ABD'nin hareket kabiliyetini artırmaya yarıyor. Öte yandan İslam ülkelerine çağrımız nettir. İsrail Gazze'nin suyunu kesiyor. Gazzeli çocuklar susuzluktan kırılıyor. İsrail Gazze'nin elektriğini kesiyor, hastanelerini bombalıyor.  Yaşam koridorlarını tahrip ediyor.

"ÖNLEM ALMAZSANIZ SIRA SİZE DE GELİR"

Siz de İslam ülkeleri olarak petrolün vanalarını kapatın. Doğal gazın vanalarını kapatın, bir adım atın harekete geçin. Korkunun ecele faydası yok. Bugün Gazze'ye yapılanlara sessiz kalırsanız, müdahale etmezseniz, önlem almazsanız, birlik olmazsanız yarın sıra size de gelecek. Duyarsız kalmak, ilgisiz görünmek, çare değildir, çözüm değildir. Türk hükümetine bizim hükümetimize somut bir başka teklifimiz daha var. Bununla ilgili başvuru dilekçemizi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına teslim ettik. Akdeniz'den Gazze'ye deniz üzerinden insani yardım ve yaşam koridoru açılmalıdır. Gazze insani yardım koridoru Türk Silahlı Kuvvetlerinin gözetiminde çalıştırılmalıdır. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Birleşmiş Milletlerden karar aldırmalı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden de yurt dışına asker gönderme tezkeresinin bu bağlamda çıkarmak suretiyle Gazze'nin insani yaşam ihtiyaçları deniz koridoru üzerinden sağlanmalıdır.

"GAZZE'DE İŞLENEN SAVAŞ SUÇUDUR"

Kınamakla lanetlemekle temin etmekle varabildiğimiz herhangi bir hedef herhangi bir netice yoktur. Gazze'de işlenen savaş suçudur. İnsanlığa karşı suçtur. Aynı zamanda soykırım suçudur. Bu suçların mimarı İsrail Başbakanı olan Benjamin Netanyahu hakkında uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılama kararı çıkarılmalıdır. Net somut atılabilecek adımlar ayan beyan bir şekilde ortadadır ve bunu yapması gerekenler de İslam İşbirliği Teşkilatı öncülüğünde bölgedeki bütün İslam, devlet ve hükümetleridir. Gazze için biz de üzülüyoruz. Gözyaşımızı yüreğimize akıtıyoruz ama lanetlemek de ağlamak da yetmiyor, fayda etmiyor. Elbette çabası doğadan öteye geçmeyecek olanlar vardır. Dua edelim, Allah'a yalvaralım yakaralım ama devlet ve hükümetlerimizi de harekete geçmeye zorlayalım. Yeniden Refah Partisi olarak bizim bu konudaki net somut önerilerimiz bu şekilde."

Kaynak: ANKA / Yerel

Suat Kılıç Osmaniye İncirlik Gençlik Malatya İsrail Gazze Adana Spor Yerel Haberler

Bingöl'de bilanço ağırlaşıyor! Madde bağımlısı şahsın bıçakladığı 2 kişi daha hayatını kaybetti

Bingöl'de bilanço ağırlaşıyor! Madde bağımlısı şahsın bıçakladığı 2 kişi daha hayatını kaybetti

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Bakmadan Geçme

İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM || İstanbul'da toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu? Öğrenci ve tam bilet ne kadar? GÜNCEL ALTIN VE DOLAR FİYATLARI || 25 Temmuz altın ve dolar kuru güne nasıl başladı? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 Bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Adil Karaismailoğlu kimdir? AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu kaç yaşında, nereli? ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ || KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta? Sınav giriş belgesi nereden alınır? KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV BELGESİ SORGULAMA EKRANI! KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınava giriş belgeleri erişime açıldı mı? MasterChef Türkiye'de Leyla ve Deniz neden tartıştı, ne oldu? TRABZONSPOR- RUZOMBEROK MAÇI İZLE Trabzonspor- Ruzomberok UEFA 2. eleme maçı hangi kanalda, şifresiz mi? Trabzonspor- Ruzomberok maçı ne zaman? Trabzonspor- Ruzomberok maçı saat kaçta, nerede? BİNGÖL'DE NE OLDU? Madde bağımlısı şahıs tutuklandı mı? Olay ne? ANKARA TOPLU TAŞIMA ZAMMI || 2024 Ankara'da toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 25 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? 2024 KPSS Alan Bilgisi sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS erken açıklanır mı? KPSS sınav sonucu sorgulama ekranı! Ebru Gündeş boşanıyor mu? Ebru Güneş'in eşi kim? 25 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? LPG, benzin, motorin (mazot) litre fiyatları ne kadar? #128663
Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title