Haberler

Yassıbağ Göleti ve Sulaması İşi Temel Atma Töreni Yapıldı

Abone Ol

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde Yassıbağ Göleti ve Sulaması işi temel atma töreni Yassıbağ Köyü’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde Yassıbağ Göleti ve Sulaması işi temel atma töreni Yassıbağ Köyü'nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Projeler tamamlandığında toplam 5180 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak.

Yassıbağ Köyü'nde düzenlenen törene Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri İsmail Kaşdemir, Mehmet Daniş ile AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya, DSİ Müdürleri ve çiftçi vatandaşlar katıldı. Tören de bir konuşma yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, "Türkiye'nin her bir yanında, coğrafyasında memleketimizin daha iyi hizmet alması adına, çiftçimize daha iyi hizmet sunmak adına, barajlar, göletler, sulama kanalları, ıslah projeleri ile bu milletin hayatını daha iyi hale getirmek için, çiftçimize katma değer katmak için, çiftçimizin daha iyi ürünler elde etmesi için bu memleketin bereketli topraklarının daha da bereketlenmesi için büyük işleri beraberce başardık" dedi. Proje tamamlandığında 5180 dekarlık tarım arazisinin sulanacağını bunun sonucunda tarım ürünlerinin daha verimli olacağını ifade eden Kaşdemir "Türkiye'nin kalkınmasında büyük emekleri olan başta kurucu genel başkanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Sayın Başbakanımıza, AK Parti hükümetlerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza ve DSİ yetkililerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gözümüz aydın olsun, hasret özlem sona eriyor, buradaki çoşkuyu gördükçe, elleri nasırlı alnı terli hanımefendileri gördükçe doğru bir iş yaptığımızı daha iyi anlıyorum. Bu eserleri bitirdiğimiz zaman bu topraklar daha da bereketlenecek. Kapalı sisteme sahip bu gölet bittiği zaman buraya gelip hep birlikte açılışını yapacağız. Bizim bu memlekete sözümüz var. Bizim memlekete olan aşkımız Yassıbağ göletini Bayramiç barajını bize yaptırıyor. Milletine memleketine sevdalı insanlar Yassıbağ göletini yapar, Bayramiç barajını yapar. Türkiye'nin her yerine yol yapar hastane yapar. Bunları yapmak bizim boynumuzun borcu. Bu coğrafya bu memleket her şeyin en iyisine layıktır. Ne yapsak az gelir. Bugün çok anlamlı iş yapıyoruz. Bugün burada bayram var. Bizde ayrılık gayrılık yok. Bu memleketin evladıyız. Umut ediyorum ki buradaki gölet bittikten sonra ürünlerimiz daha verimli olacak. Kimin emeği varsa Allah onlardan binlerce kez razı olsun" dedi.

Törende AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş de bir konuşma yaptı. Daniş iktidara geldikleri 2002'de Çanakkale'de 23 bin dekar tarım arazisinin sulandığını şu an ise 45 bin dekar civarında tarım arazisinin sulandığını belirterek "AK Parti iktidarı Çanakkale'de sulanan tarım arazisini iki katına çıkardı. Tam 7 tane baraj bitirdik. 20'nin üzerinde gölet yaptık ki birkaç tanesi baraj büyüklüğündedir. Yeni projelerimiz devam ediyor. Bu göletin planlaması 2008'de başladı. Planlaması yapıldı, ölçümleri yapıldı daha sonra proje ihalesi yapıldı. Sonra iki göletin beraber imalat ihalesi yapıldı. Bunların hepsi süreç. Hamdolsun Yassıbağ göletinin temelini atma aşamasındayız. 2 yıl içerisinde bu gölet su tutacak." diye konuştu. - ÇANAKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Daniş Çanakkale Ak Parti Bayramiç Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? En İyi Kadın Sanatçı ödülü kime gitti, kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı ödülü kime gitti, kazandı?
title