Haber : Van'da Kar Yağışı - Haberler

Haberi Paylaş

Van'da Kar Yağışı

Van'da Kar Yağışı

Van’da akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, vatandaşlar lapa lapa yağan karda yürümekte zorlandı.

Van'da akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, vatandaşlar lapa lapa yağan karda yürümekte zorlandı.

Van'da akşam saatlerin etkisini sürdüren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. İşten çıkan vatandaşları yolda yakalayan yoğun kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle görüş mesafesinin azaldığı yolda sürücülerde ilerlemekte zorlandığı gözlendi.

Ünal Yaşlak isimli vatandaş, "Kar yağışı yine başladı. Bizde gördüğünüz gibi yürümekte zorlanıyoruz. Kar yağışını seviyoruz. Kar ayrıca bizim için eğlence demektir. Kardan adam yapıyoruz kar topu oynuyoruz" dedi.

Adnan Fırat isimli genç ise kar yağışının hafta sonu gelmesinden dolayı üzüldüğünü belirterek, "Kar yağışından dolayı hafta içi okullar da tatil ediliyor ancak hafta sonu olduğu için tatil de yok. Karın yağması güzel ama kar temizliği zordur. Bizde kar altında dolaşıp karın tadını çıkarıyoruz" şeklinde konuştu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının yarında da aralıklarla etkisini sürdüreceğini bildirdi. - VAN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title