Haberi Paylaş
Uşak Valiliği'nin Halk Günü Toplantısı

Uşak Valiliği'nin Halk Günü Toplantısı

Yerel Haberler

Uşak Valiliği Tarafından Periyodik Olarak Düzenlenen Halk Günü Toplantılarına İlgi Her Geçen Gün Artarken Vali Kayhan Kavas, En Büyük Talebin İş Olduğunu Söyledi.

Uşak Valiliği tarafından periyodik olarak düzenlenen halk günü toplantılarına ilgi her geçen gün artarken Vali Kayhan Kavas, en büyük talebin iş olduğunu söyledi.

Vali Kayhan Kavas başkanlığında Özel İdare binasında gerçekleştirilen toplantıya gelen vatandaşların çoğunun iş, gıda ve yakacak talebinde bulunduğunu ifade eden Kavas, en büyük problemin "Ne iş olsa yaparım" diyen vatandaşlara iş bulmak olduğunu dile getirdi. Günde en az 10 kişinin iş istemeye geldiğini ifade eden Uşak Valisi Kayhan Kavas, "İş istemeye gelen vatandaşımız oldukça yoğun. İş istemeye gelen, yardım isteğinde bulunan vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak, istiyoruz. Fakat iş konusunda pek fazla yapacağımız bir şey yok. Vasıfsız ve ne iş olursa yaparım tarzında olan başvurulara yardımcı olamıyoruz. İş için gelenlerin çoğu bu tarzda olduğu için sıkıntı yaşıyoruz. Artık dünyada ne iş olsa yaparım diye bir tabir yok. Branşlaşma var. Ne iş olsa yaparım diyenlere ben doktor, mühendis eksiğimiz var yapabilir misin? Diye soruyorum. Ülke olarak bu sorunu mutlaka aşmak zorundayız. Herkes bir iş kolunda branşlaşmak zorunda. Aksi takdirde iş bulmak imkansız" diye konuştu.

Halk Günü toplantısına katılan ve maddi durumu olmadığı için sıkıntı yaşadığını söyleyen üç çocuk annesi Selma Aysal adlı kadın geçimini sağlayabilmek için Vali Kayhan Kavas'tan süt ineği istedi. Yaklaşık 10 yıl önce kocasının Güney Afrika'ya gittiğini ve bir daha dönmediğini söyleyen Aysal, "Kocam olmadığı için ekonomik olarak güç durumdayım. Üç çocuğum var. Bunlardan en büyüğü olanını devlet yatılı okuluna vermenizi istiyorum Ayrıca sizden maddi destek değil bana bir tane süt ineği vermenizi istiyorum. Böylelikle kendi geçimimi sağlayabilirim" dedi.

Uşak Valisi Kayhan Kavas bu istek üzerine çok mutlu olduğunu ifade ederek salonda bulunan vatandaşları Selma Aysal'ı alkışlattı ve Tarım İl Müdürüne talimat vererek Aysal'a bir adet süt ineği verilmesi talimatını verdi.

Öte yandan bir önceki halk günü toplantısına gelerek oturdukları evin ruhsatsız olan balkonunun yıkılması için Vali Kayhan Kavas'tan kayın validesini ikna etmesini isteyen kadın isteğinin yerine getirilmesi nedeniyle teşekkür etmek için halk gününe tekrar katıldı. Hülya Korhan adlı kadın, bir önceki toplantıda Aybey Mahallesi İkinci Ilgın Sokak 13 numarada oturdukları evin ruhsatsız olduğunu ifade eden Hülya Korhan, belediyeden ruhsat alabilmeleri için kayınvalidesinin ikna edilebilmesini istemişti. Kayınvalidesinin ikna edildiğini ifade eden Korhan, Vali Kayhan Kavas'a teşekkür ederek toplantıya katılanları ve Vali Kavas'ı güldürdü.

(KY-YK)

29.03.2007 10:48 TSİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title