Haber : Umreye gitti, 80 yaşından sonra beyit yazmaya başladı - Haberler

Haberi Paylaş

Umreye gitti, 80 yaşından sonra beyit yazmaya başladı

 - Güncelleme:

Ordu'nun Kumru ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki Bahri Yılmaz, 3 yıl önce gittiği umre vazifesi sonrası kutsal topraklara olan özlemini avutabilmek adına beyitler yazmaya başladı.

Ordu'nun Kumru ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki Bahri Yılmaz, 3 yıl önce gittiği umre vazifesi sonrası kutsal topraklara olan özlemini avutabilmek adına beyitler yazmaya başladı.

İlçenin Eskiçokdeğirmen Mahallesi'nde yaşayan Bahri Yılmaz, 3 yıl önce umre vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti. Manevi duyguları yoğunlaşan Yılmaz, yeniden umreye gitmek istedi ancak bacaklarındaki rahatsızlıklar nedeniyle bunu gerçekleştiremedi. Yılmaz, kutsal topraklara olan özlemini az da olsa gidermek adına beyitler yazmaya başladı. Toplamda 10 beyit yazan Yılmaz'ın isteği ise yeniden kutsal toprakları ziyaret edebilmek.

"EVDE YAZIYORUM, BOŞ KALDIKÇA SOKAKTA VE EVDE OKUYORUM"

Yazdığı beyitleri fırsat buldukça insanlara okuduğunu söyleyen 82 yaşındaki Bahri Yılmaz, "Ben Mekke'de Beytullah'a gittiğim zaman, orada ahtım kaldı. Gece-gündüz demeden sürekli aklım oradaydı. Şimdi de bacaklarımda rahatsızlık olduğu için daha gidemiyorum. Oraya tekrar gitmeye gücüm yetmediği için bu benim içimde uhde kaldı. Ben de bu şekilde beyit yazmaya başladım. Şimdiye kadar 6 tane Beytullah'a beyit yazdım, 4 tane de Medine'ye beyit yazdım. Yazdığım beyitleri boş kaldıkça sokakta, evde söylüyorum. Allah oraya gitmeyi bana nasip etti, yeniden gitmek istiyorum ama maalesef artık bacaklarım gitmiyor" dedi.

"İNSANLARA DUYURMAK İSTİYORUM"

"Ben yazdığım beyitleri insanlara duyurmak istiyorum" diyen Yılmaz, "Oralara gidemeyenler ve zaman ve imkanı olup da gitmeyenler var. Onlar benim sesimi duyduklarında belki heyecan yaşayıp onlar da gider. İnsanlar dinlesinler kendileri de söylesinler aklıma geldikçe yazmaya ve söylemeye devam edeceğim" ifadelerine yer verdi.

(Selim Kuşcu - İHA)

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Genel Yerel Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title