Haberi Paylaş

Uğur Mumcu Türkülerle Anılacak

Uğur Mumcu Türkülerle Anılacak

Yerel Haberler

Çukurova Belediyesi, 24 Ocak 1993’te öldürülen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu için anma etkinliği düzenliyor.

Çukurova Belediyesi, 24 Ocak 1993'te öldürülen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu için anma etkinliği düzenliyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 24 Ocak 1993 günü aracına konan bombanın patlatılması sonucu öldürülen Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Uğur Mumcu'yu katledilişinin 22. yıldönümünde adına yakışır biçimde anacaklarını ifade etti. Çetin, "Sadece doğruları yazan, 'Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunamaz' deyişiyle herkese örnek olan cumhuriyetçi, devrimci, halkçı, antiemperyalist bir aydını 22 yıl sonra daha da güçlü biçimde anacağız. Kardeşi kardeşe vurduran karanlık ilişkilerin karanlık yüzlerini açığa çıkaran Uğur Mumcu'yu öldürdüklerini sananlar aldanıyorlar" dedi.

Çukurova Belediyesi olarak Uğur Mumcu için özel bir program hazırladıklarını da belirten Çetin, güçlü sesi, özgün tarzı ve duruşuyla Türkiye'nin en değerli sanatçılarından birini, Sadık Gürbüz'ü Adanalılarla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Çetin, "Sayın Sadık Gürbüz, 24 Ocak Cumartesi akşamı saat 19.00'da Çukurova Belediye binasına bitişik Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde türkülerini halkımızla birlikte söyleyecek. Türkiye'yi karanlığa götürmek için Uğur Mumcu'yu katledenler yanlış yaptıklarını Türkiye'nin her yerinde yakılacak meşale ile bir kez daha anlayacaklardır" diye konuştu. - ADANA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Soner Çetin Uğur Mumcu Çukurova Türkiye Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title