Haberi Paylaş

Türkiye'nin En Temiz İkinci Köyü Ödüllendirildi

Türkiye'nin En Temiz İkinci Köyü Ödüllendirildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği "Temiz Türkiyem" yarışmasında, "En Temiz Köy" kategorisinde ikinci olan Hacıağalar köyüne, çöp toplama aracı ve bilgisayar hediye edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği "Temiz Türkiyem" yarışmasında, "En Temiz Köy" kategorisinde ikinci olan Hacıağalar köyüne, çöp toplama aracı ve bilgisayar hediye edildi.

Vali Şükrü Kocatepe, Hacıağalar köyünde düzenlenen törende, alınan bu ödülle büyük gurur duyduklarını ifade etti. Kocatepe, kentte örnek köy sayısının arttığını ve köylerin şehir olmaya başladığını dile getirdi. Sağlanan altyapı hizmetleri ve vatandaşların kendi gayretiyle köylerin farklılaşmaya başladığını vurgulayan Kocatepe, "Köylerimizde her gün güzel örnekler ekleniyor. Bir köyümüzde halı saha açtık. Şehrimiz yakın bir zamanda büyükşehir olacak. Köy tabiri artık geçmişte kalan nostaljik bir ifade olacak" diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Hükümetin köylerin "şehirleşmesi" yönünde çalışmalarının bulunduğuna değinen Kocatepe, Hacıağalar köyünde doğal arıtmadan kanalizasyona kadar bir şehirde olması gerekenden daha fazlasının bulunduğunu belirtti.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Saim Ata ise düzenlenen yarışmada elde edilen bu ödülle gururlandıklarını ifade etti.

Hacıağalar Köyü Muhtarı Hacı Taşdemir de Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada elde ettikleri başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ikinciliğinin devlet-millet kaynaşmasının ürünü olduğunu vurgulayan Taşdemir, "Şehrimizi Ankara'da temsil etmekten büyük bur onur duyduk. Bu onur Kahramanmaraş'ın tüm köy muhtarlarına ve Kahramanmaraşlılar'a aittir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Muhtar Taşdemir'e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen çevre beratının yanı sıra, 1 adet çöp toplama aracı ve bilgisayar ile yazıcı teslim edildi.

Bu arada aynı yarışmada Kahramanmaraş ikincisi olan Kapıçam ve üçüncü olan Çiğli köyüne de bilgisayarla yazıcı hediye edildi.

Törenin sonunda Vali Kocatepe, Hacıağalar köyü imamı Kadir Nergiz'i temizlik konusunda köy halkını bilinçlendirmesinden dolayı tebrik etti.

Törene İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Güngör, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy, AK Parti İl Başkanı Fatih Erkoç ile diğer ilgililer katıldı.

Muhabir: İsmail Hakkı Demir / Ahmet Caner Baysal

Yayıncı: İsmail Fidan - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title