Haber : Türkiye İkincisi Öğretmene Plaket - Haberler

Haberi Paylaş

Türkiye İkincisi Öğretmene Plaket

Türkiye İkincisi Öğretmene Plaket

Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) kuruluşunun 10. yılı dolayısıyla Türkiye genelinde düzenlenen ödüllü resim yarışmasında ikinci olan Şölen Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehmet Resul Kaçar'ı plaket verdi.

Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) kuruluşunun 10. yılı dolayısıyla Türkiye genelinde düzenlenen ödüllü resim yarışmasında ikinci olan Şölen Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehmet Resul Kaçar'ı plaket verdi.

Öğretmen Kaçar'a plaket verilmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, Kaçar'a plaket takdim ederek, başarısının devamını diledi.

Öğretmenler gününde aldığı plaketten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kaçar da ilgililere teşekkür etti.

Kaçar, şunları kaydetti:

"İnternet üzerinden yapılan yarışmaya 'SPARTACUS I ve SPARTACUS II' adlı iki yağlıboya tablo ile katıldım. Türkiye genelinde gönderilen 258 resim arasından iki resmim ön eleme sonucunda ilk 100 resim arasına girdi. 100 resim arasında ödülleri belirlemek için 25 resim seçtiler. İki resmimde ilk 25'in arasındaydı. Resimlerin orijinalleri istendi. Orijinallerini göndermiş olduğum iki resmimden SPARTACUS II adlı eserim ikinci gösterildi. Diğer çalışmam SPARTACUS I ise sergilemeye layık görüldü."

AA / Yerel

Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye Ergani Şölen Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title