Tekirdağ'daki Samsunlular bolluk aşında buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Tekirdağ'daki Samsunlular bolluk aşında buluştu

İhlas Haber Ajansı - Yerel
 - Güncelleme:

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde faaliyet gösteren hemşehri derneklerinden olan Ergene Samsunlular Derneği tarafından bu yıl 20. Bolluk Aşı Programı gerçekleştirildi.

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde faaliyet gösteren hemşehri derneklerinden olan Ergene Samsunlular Derneği tarafından bu yıl 20. Bolluk Aşı Programı gerçekleştirildi. Programda 20 kazanda 10 ton keşkek pişirilerek dağıtıldı. Keşkek ikramı için yüzlerce kişi sıraya girdi.

Ergene Samsunlular Derneği bahçesinde düzenlenen programda bin 150 kilo et ve 1 ton keşkek tüketildi.

Dernek Başkanı Şükrü Kırıkçı yaptığı açıklamada, etkinliğin geleneksel hale geldiğini ifade ederek, "Bu yıl etkinliğimizin 20.'sini düzenliyoruz. Bizim Samsun yöresinde, böyle bahar geldiği zaman, bu program yapılır. Biz de bunu 20 yıldır yaşadığımız bu bölgede sürdürüyor ve geleneksel olarak kutluyoruz. Bu kapsamda kurbanlar kesildi, dualar okundu. 1 tonluk büyük bir dana kestik yetmedi, 150 kilo et daha aldık. 20 kazanda keşkeğimiz pişirildi, bu da 1 tona denk geliyor. Katılım beklentimizin üzerinde oldu. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinliğe katılan yüzlerce kişi ikram edilen keşkek ve etlerden alarak bolluk aşı programına katıldı. - TEKİRDAĞ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title