Haber : Sri Lanka tarçın savaşı başlattı: "En iyi tarçın bizde" - Haberler

Haberi Paylaş

Sri Lanka tarçın savaşı başlattı: "En iyi tarçın bizde"

Sri Lanka tarçın savaşı başlattı: "En iyi tarçın bizde"ANKARA Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen tarçın etkinliğinde konuşan Büyükelçi Mohammed Rizvi Hassen, "En iyi tarçın Sri Lanka'da" dedi.

Sri Lanka tarçın savaşı başlattı: "En iyi tarçın bizde"

ANKARA Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen tarçın etkinliğinde konuşan Büyükelçi Mohammed Rizvi Hassen, "En iyi tarçın Sri Lanka'da" dedi.

Saf Seylan Tarçın üreten ve ihraç eden tek ülke olan Sri Lanka, 23 Şubat'ta Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaret aldı. Burada üretilen baharat ve benzeri ürünlerin yüzde 90'dan fazlası, küresel yiyecek ve içecek, ilaç ve kişisel bakım ürünleri endüstrisi tarafından tüketiliyor. Saf Seylan Tarçın ise üretilen tüm baharatlar arasında en ünlüsü olarak kabul ediliyor ve 'gerçek tarçın' olarak anılıyor.

Dünya tarçın pazarının yüzde 85'ini oluşturan saf Seylan Tarçını tanıtmak ve sahip olduğu farklılıkları, yararlarını duyurmak amacıyla Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçiliği'nde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Büyükelçi Hassen, "En iyi tarçın Sri Lanka'da" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Mevlüt İşli - Yerel

Yerel Kültür Sanat Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title