Son dakika haber | Yunanistan'a Avrupalı itfaiyecilerden destek - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haber | Yunanistan'a Avrupalı itfaiyecilerden destek

Son dakika haber | Yunanistan'a Avrupalı itfaiyecilerden destek

Son dakika haberler... Bulgaristan, Fransa, Almanya, Romanya, Norveç ve Finlandiya'dan gelen 200'den fazla itfaiyeci, yangınlarda Yunan itfaiyecilere destek olmak amacıyla Yunanistan'a geldi.

 - Güncelleme:

Bulgaristan, Fransa, Almanya, Romanya, Norveç ve Finlandiya'dan gelen 200'den fazla itfaiyeci, yangınlarda Yunan itfaiyecilere destek olmak amacıyla Yunanistan'a geldi.

Yunanistan'a gelen Bulgaristan, Fransa, Almanya, Romanya, Norveç ve Finlandiyalı 200'den fazla itfaiyeci, Yunan meslektaşlarına muhtemel yangınlarda yardımcı olmak için bugün göreve başladı. Yunanistan'a gelen ilk grup, 2 aylık görev için Avrupa Birliği'nin Sivil Koruma Mekanizması tarafından finanse ve koordine edilen 8 araçla 28 Romanyalı itfaiyeci ve 4 araçla 16 Bulgaristanlı itfaiyeciden oluşuyor.

Yunanistan Sivil Koruma Bakanı Christos Stylianides yaptığı açıklamada, "Ülkemiz için zorlu bir yaz döneminde bize yardım etmeye geldiğiniz ve Avrupa dayanışmasının sadece teorik değil, gerçek olduğunu kanıtladığınız için çok teşekkür ederiz. Sizler ülkedeki yangınlarda can ve mal kaybı yaşamamamız için Yunan itfaiyecilerimizle yan yana olacaksınız" dedi.

Yunanistan'da geçtiğimiz yaz meydana gelen orman yangınlarında, 300 bin dönüm ormanlık alan zarar görürken, ülkede son 30 yılın en sıcak hava dalgası yaşanmıştı.

(İHA)

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Güncel Haberler Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title