Haberi Paylaş

Son dakika haber! Ölüm yoluna EDS sistemi kuruldu

Yerel Haberler

Son dakika haber! Ölüm yoluna EDS sistemi kuruldu

Gelen son dakika haberine göre Çorum'da son günlerde ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yaşandığı çevre yoluna "Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi" kuruldu.

Çorum'da son günlerde ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yaşandığı çevre yoluna "Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi" kuruldu.

Yaydiğin Kavşağı ve Çimento Köprülü Kavşak güzergahları arasında çift yönlü olarak devreye alınan sistemle birlikte hız denetimleri de başladı. Trafik Şube Müdürü Bünyamin Demir, 2021-2030 Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi Belgesi doğrultusunda şehirlerarası karayollarında kazaların yoğunlukla meydana geldiği güzergahlarda mevcut Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)/Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kullanılarak hızdan kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve güvenli trafik akışını sağlamak amacıyla "Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi"nin Yaydiğin Kavşağı ile Çimento Köprülü Kavşak güzergahları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı tarafından kurulumunun tamamlandığını açıkladı.

Çorum-Ankara yolu ile Samsun yolu çıkışı arasında 10 bin 656 metrelik bölümde çift yönlü Ortalama Hız Sistemi'nin bulunduğu bölgelere sürücüleri bilgilendirmek amacıyla trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirildiğini anlatan Demir, "Otomobiller için 70 kilometre, kamyon, kamyonet ve otobüsler için 50 kilometre olup diğer araçlar ise Karayolları Trafik Yönetmeliği 100. Maddesinde belirtilen hız limitleri Karayolları 73. Şube Şefliğince trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirilmiştir. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)/Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile belirtilen noktalarda ve güzergahlarda yapılan hız ihlal denetimlerinin yanında trafik güvenliği algısının güçlendirilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için tüm kavşaklarda anlık olarak trafik kuralları ihlalleri (emniyet kemeri takmamak, kırmızı ışıkta geçmek ve araç kullanırken cep telefonu kullanmak vb.) yapan sürücülere yönelik sistem üzerinden denetimler artırılarak yakalanma riski duygusunun anlı tutulması için tedbirler alınmıştır. Temmuz ayı içerisinde duyurusu yapılan EDS-PTS projesi 15 Ağustos'tan itibaren Yaydiğin Kavşağı Çimento Köprülü Kavşak güzergahları arasında çift yönlü olarak ortalama hız denetimi başlamıştır" dedi. - ÇORUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyamin Demir Tragger Çorum Yerel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title