Haber : Sokak hayvanlarını elleri ile besliyor - Haberler

Haberi Paylaş

Sokak hayvanlarını elleri ile besliyor

 - Güncelleme:
Sokak hayvanlarını elleri ile besliyor

Kara kış şartlarının hüküm sürdüğü, kar yağışlarının getirdiği soğuk havada aç kalan sokak hayvanlarına imam sahip çıktı.

Kara kış şartlarının hüküm sürdüğü, kar yağışlarının getirdiği soğuk havada aç kalan sokak hayvanlarına imam sahip çıktı.

Çorum'un Boğazkale ilçesinde ikamet eden, Sungurlu Ümit Camisinde imam-hatip olarak görev yapan Engin Kodalak, her gün ilçeler arasında geliş-gidiş yaparken yol kenarında kendisini bekleyen sokak hayvanlarına yiyecek veriyor. İki ilçe arasında geliş-gidiş yaparken arabasını tanıyıp yola çıkan sokak hayvanlarını her gün kendi elleriyle besliyor.

İlçeler arasında gidiş-dönüş yaparken rastladığı köpeklere arabasında bulunan yiyeceklerden verdikten sonra sokak hayvanlarının kendisine alıştığını kaydeden Engin Kodalak, "Onlara yiyecek verdiğimiz için bizi tanıyor ve sanki konuşmak istercesine, çıkardığı inilti sesleriyle kendi lisanınca teşekkür ediyorlar" dedi.

Yaklaşık 15 köpeğe her gün ilçeden ekmek ve yemek kalıntıları götürdüğünü söyleyen Kodalak, kara kış şartlarının hüküm sürdüğü ve yağan kar yağışlarının getirdiği soğuk havada zor durumda kalan sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Sokak hayvanlarının yaklaşık 10 gündür aralıklarla yağan kar yağışı nedeniyle doğada yiyecek bulamadıkları için aç kaldıklarını hatırlatan Engin Kodalak, "Kar yağışından sonra bütün araziler karla kaplandı. Sokak hayvanları bu nedenle doğal ortamlarında yiyecek bulamıyorlar.

Yaz mevsimlerinde su bulmakta zorlanan bu hayvanlar, kar yağdı zaman uzun süre aç kalıyorlar. Onlarında birer can taşıdığını hatırlayarak herkesin imkanlar ölçüsünde bu hayvanlara sahip çıkmaları gerekir" şeklinde konuştu. - ÇORUM

İhlas Haber Ajansı / Yerel

İmam Hatip Hisarcık Çorum kar Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title