Haberi Paylaş

Şırnak haberi: Şırnak'ta 'Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim devam edecek

Yerel Haberler

Şırnak haberler: Şırnak'ta 'Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim devam edecek Şırnak'ın Cizre ilçesinde 26 Ağustos'ta sona eren "Yaz Kur'an Kursları" eğitimi sonra erdi.

Şırnak'ta 'Yaz Kur'an Kursları'nda eğitim devam edecek

ŞIRNAK - Şırnak'ın Cizre ilçesinde 26 Ağustos'ta sona eren "Yaz Kur'an Kursları" eğitimi sonra erdi. İlçe müftüsü Süleyman Baran, belirlenen tarihte eğitimler bitmesine rağmen eğitimlerine devam edeceklerini söyledi.

Cizre'de Yaz Kur'an Kurslarının son bulmasıyla kapanış etkinliği düzenlendi. Kursa katılan öğrencilere belgelerini veren ilçe müftüsü Süleyman Baran, 7'den 70'e herkesi camilerde açılacak Kur'an kurslarına beklediklerini söyledi. Amaçlarının vatanını, milletini seven nesil bırakmak olduğunu belirten Baran, "Yaz Kur'an kurslarımızı bitirdik. Kurslarımız bitti diye eğitimlerimiz bitmeyecektir. Camilerimiz yılın her günü açık olacaktır. Kur'an-ı Kerim öğrenme yaz Kur'an kursları ile sınırlı değildir. İnşallah bunu yılın her gününe tatil meftunu olmaksızın kurslarımız, camilerimiz açık olacaktır. Çocuklarımıza namaz kılmayı, abdest almayı, camiye giriş çıkışı, mihrap ve minberi, ibadeti, itikadı, siyeri ve temel değerler eğitimini çocuklarımıza yaz Kur'an kurslarında öğretmeye çalıştık. Kurslarımızla faydalı olabilmişizdir. Yaz Kur'an kurslarımıza camiyi bile sevdirmiş olsak bu bizim için bir başarıdır. Çocuklarımıza Kur'an okumayı, namaz kılmayı, cami adabını öğretmişsek bu bizim için mutluluktur. İnşallah bundan sonra 7'den 77'ye herkesi camilerimize Kur'an kurslarımıza bekliyoruz. Bizim için ardımızda bırakacağımız en güzel nesil erdemli, ahlaklı, efendi, vatanını, milletini seven nesil bırakmaktır. Vatandaşlarımızdan ricamız çocuklarımıza camilerimize yönlendirelim. Camilerle olan bağımızı koparmayalım. Çocuklarımızla beraber camiye gelelim. Bu manada veliler de bize yardımcı olurlarsa gelecek nesli daha güzel inşa ederiz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hisarcık Şırnak Cizre Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title