Sınır Ötesine Sıcak Yemek ve Ekmek - Haberler
Haberi Paylaş

Sınır Ötesine Sıcak Yemek ve Ekmek

AA - Yerel
Sınır Ötesine Sıcak Yemek ve Ekmek

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Katar'ın yardım kuruluşu Katar Charity işbirliğiyle kurulan günlük 120 bin kişilik sıcak yemek yapılacak mutfak ve 100 bin ekmek kapasiteli fırın dualarla hizmete açıldı.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Katar'ın yardım kuruluşu Katar Charity işbirliğiyle kurulan günlük 120 bin kişilik sıcak yemek yapılacak mutfak ve 100 bin ekmek kapasiteli fırın dualarla hizmete açıldı.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, açılış töreninde yaptığı konuşmada, savaş mağdurlarına yönelik yardımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Yıldırım, başta Katar Charity olmak üzere Katar'daki birçok yardım kuruluşunun bütün enerjilerini kullanarak Suriye halkının yanında yer aldığını belirtti. Katarlı yardım kuruluşları tarafından yapılan yardımların azımsanmayacak kadar çok olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Burada görülenler yapılanların çok az bir kısmı, Suriye içerisinde çok daha fazla projeler yaptılar. Charity başkanımıza buradan bir müjde vereyim, tek vardiyada 50 kişilik yemek çıkaracak olan mutfağımız 24 saat çalıştığı zaman kapasitesi 120 bin olacak. Bu sayede 120 bin kişiye sıcak yemek vereceğiz. Bu yemekler ve ekmekler Suriye'nin içerisine gönderilecek. Umarım bu savaş bir an önce biter. Şunu herkes çok iyi bilsin, bu savaşta ihtiyaçlar hiç bitmiyor. Suriye'nin her tarafından yetim fışkırıyor. Onlara yardım eden kuruluşlara çok teşekkür ediyorum ama dünyaya bir sitemim var. Bu kadar kadın ve çocuk öldü, diğer yardım kuruluşları nerede, niye Suriye'nin içerisine girmiyorlar. Suriye'nin yükünü başta Türkiye olmak üzere Katar ve Kuveyt gibi ülkelerin yardım kuruluşlarına bırakıyorlar. Ben bütün dünyaya bu soruyu soruyorum."

Katar Charity Başkanı Youssef Bin Ahmet Al Kuwari ise İHH'nın destekleriyle kurulan fırın ve mutfağın açılışını yapmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Törende Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve Belediye Başkanı Hasan Kara da konuşma yaptı. Konuşmaların ardından mutfak ve fırının açılışı gerçekleştirildi.

AA / Yerel

İnsani Yardım Vakfı, Bülent Yıldırım, Suriye, Katar, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title