Haberler

Sarıkaya'da Sbs'de Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde SBS'de ilk 15'e giren öğrenciler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde Sbs'de ilk 15'e giren öğrenciler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Sarıkaya İmam Hatip Lisesi Salonunda düzenlenen ödül törenine, İlçe Kaymakamı Yaşar Dönmez, Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demir, bazı daire müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış Konuşmasını yapan Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demir, eğitim döneminde İlçe Kaymakamı Yaşar Dönmez başkanlığında okul müdürleriyle sık sık toplantılar yaptıklarını belirterek, "Yapılan çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini, öğrenci başarılarında anlamlı yükselmeler olduğunu gördük. Sbs'de 2012 yılında, 508 öğrencimiz sınava girmiştir. Hiçbir öğrencimize sınava girmemesi yönünde bir telkinde bulunulmamıştır. Böylece son 3 yılda Sarıkaya SBS puan

ortalamasının 2010 yılında 302, 2011 yılında ise 322, 2012 yılında ise 330

olduğu tespit edilmiştir. Eğitim başarı seviyesinin yükselmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra konuşan

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş,

hem Yozgat'ta hem Sarıkaya ilçesinde mevcut eğitim düzeyini bulunduğu yerden bir adım daha ileri götürmenin azmi ve gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, "Onun için bugün biz Sarıkaya'dayız, Sarıkaya'da eğitimi tartışıyoruz, Sarıkaya'nın yakalamış olduğu eğitim seviyesini nasıl bu seviyeye geldi onun tahlilini yapıyoruz. Eğitimde bizim tek hedefimiz burada gördüğümüz tablo değildir. Bu, hedeflerimizden sadece bir tanesidir. Bizim asli görevimiz ve hedefimiz bize emanet edilen bu yavrularımızı, bu çocuklarımızı hem milli kültürümüze hem dini değerlerimize, örfümüze adetimize bunlara paralel değerlere sahip nesiller ve gençler yetiştirmektir. Bizim Milli Eğitim olarak hedefimiz adam gibi adam yetiştirmektir. Öyle olmak zorundadır. Ayakkabıcıda olsa, işçi de olsa esnaf da olsa adam gibi adam yetiştirmektir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2012 SBS'de ilk üçte yer alan öğrencilere Bilgisayar hediye edilirken diğer öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi - YOZGAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milli Eğitim Müdürlüğü Sarıkaya Yozgat SBS Yerel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title