Haberi Paylaş

Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş'ta Yapıldı

Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş'ta Yapıldı

Yerel Haberler

Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle Türkoğlu ilçesindeki Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen şampiyonaya yaklaşık 350 sporcu katıldı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç'in güreş ağası seçildiği şampiyonada, Kırkpınar başpehlivanları da gösteri yaptı.

Milletvekili Güvenç, etkinliğin açılışında, ata sporu güreşin memleketinin Kahramanmaraş olduğunu söyledi.

Beyoğlu Belediyesi'nin böyle bir organizasyonu geleneksel hale getirerek ev sahipliği yapmasının son derece sevindirici olduğunu ifade eden Güvenç,

"Vatandaşımız da bu etkinliğe büyük rağbet gösteriyor. Umarım bu tür organizasyonlar artarak devam eder. Şu anda aramızda başka ülkelerden de sporcular olması çok etkileyici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise 3. kez düzenledikleri şampiyonada, güreşin çocuklara ve gençlere sevdirildiğini belirterek, "Bundan önce sporcularımız ayakkabı bulsa saha bulamıyorlardı, saha bulsa ayakkabı bulamıyorlardı. Sporda önemli adımlar atıyoruz" diye konuştu.

Şampiyonada başpehlivanlığı İbrahim Hopur elde etti.

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde kilolarında derece elde eden Halil Gökdemir, Abdullah Teke, Ertuğrul Kahveci, Utku Doğan, Süleyman Balık, Abdussamet Bolat, Gökhan Zorba, Ziya Daylak, Adem Yakupov, Hacı Muhammet Eskisarılı, İsmal Bulut ve Murat Özkan altın ve madalya ile ödüllendirildi.

Etkinliğe, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Servet Güngör, İl Sağlık Müdürü İlker Çitil, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Türkoğlu Belediye Başkanı Vekili Ekrem Karadeniz, eski milli güreşçilerden Harun Doğan ve Şeref Eroğlu, daire müdürleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Muhabir: İzzet Mazı / Sevil Çelik / İlknur Çetinbaş

Yayıncı: İbrahim Uyar - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Beyoğlu Belediyesi Kahramanmaraş Türkoğlu Türkiye Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title