Şair Fikret Oğuztürk Beraat Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Şair Fikret Oğuztürk Beraat Etti

AA - Yerel
Şair Fikret Oğuztürk Beraat Etti

"Ermeniname" isimli şiirin yayınlanmasından sonra hakkında dava açılan Vizyon Havadis Gazetesi yazar ve şairlerinden Fikret Oğuztürk beraat etti.

"Ermeniname" isimli şiirin yayınlanmasından sonra hakkında dava açılan Vizyon Havadis Gazetesi yazar ve şairlerinden Fikret Oğuztürk beraat etti.

Fikret Oğuztürk'ün yazdığı 'Ermeniname' isimli şiiriyle halkın bir kesimini ırk, din ve mezhep farkı gözeterek aşağılama iddiasıyla 1 yıl hapsi istenmişti. Şair Fikret Oğuztürk bugün yargılandığı Kilis Sulh Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada beraat etti.

Mahkeme çıkışında düşüncelerini açıklayan Oğuztürk, bu şiirinin birkaç yıl önce Amerika Senatosunda soykırım yasa tasarısı görüşülürken milli hassasiyetleri ile Ermenilerin tehcir döneminde yaptıkları katliamları anlattığını belirterek, şöyle konuştu:

"Günümüzde ki Ermeni vatandaşlarımız ile ilgisi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan gayrimüslimler yasalara uygun hareket ettikleri müddetçe bizlere Allah'ın emanetleridir. Beni yakinen tanıyanlar hiçbir topluluğu hakir görmeyeceğimi ve aşağılamayacağımı iyi bilirler. Dava açıldığında Türkiye'de hakimlerin olduğunu beraat edeceğimi biliyordum. Mahkemenin verdiği beraat kararından dolayı Türk Adliyesine teşekkür ediyorum. Allah ne kadar ömür verdi ise hangi cenahtan gelirse gelsin yanlışlıkları şiirlerimle halka duyurmaya devam edeceğim."

- KİLİS

AA / Yerel

Amerika Birleşik Devletleri Kilis Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title