'Sağlığa Destek - Haberler
Haberi Paylaş

'Sağlığa Destek

AA - Yerel
'Sağlığa Destek

Avrupa Birliğinden Sağlanan Hibe Destekle Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kayseri'de Uygulanacak 'Sağlığa Destek-gençlere Meslek' Projesiyle 80 Gence Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Verilecek.

Avrupa Birliğinden (AB) sağlanan hibe destekle Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kayseri'de uygulanacak 'Sağlığa Destek-Gençlere Meslek' projesiyle 80 gence tıbbi sekreterlik eğitimi verilecek.

Projenin Gaziantep İl Direktörü Gaziantep Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu araştırma görevlisi Mehmet Atılgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeden her ilde 20 gencin yararlanacağını söyledi.

Projeyle gençler meslek kazandırılmasının yanı sıra sağlık sektörünün nitelikli eleman bulabilmesine de katkı sağlanacağını kaydeden Mehmet Atılgan, şöyle konuştu:

'Projeyle Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kayseri'de 20'şer gence tıbbi sekreterlik eğitimi verilecek. Projeden yararlanacak 80 gencin 60'ı bayan olacak. Projeden, 17-24 yaş grubundan gençler yararlandırılacak. Eğitime şubat ayında başlanacak ve 11 hafta sürecek. Teorik eğitimler alacak, sonra da staj yapacak gençler, özel sağlık kuruluşlarında hizmet verebilecek donanıma ve yetkinliğe sahip olacak.'

Atılgan, AB'nin Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı ile desteklenen projenin sahibinin Hacettepe Eğitim Araştırma ve Hizmet Vakfı, proje koordinatörünün de Prof. Dr. Selçuk Geçim olduğunu bildirdi.

Atılgan, Prof. Dr. Ahmet Burçin Yereli'nin eğitim direktörü, Dr. Filiz Çevirme'nin staj koordinatörü olarak görev aldığı projenin il direktörlüklerini Erciyes Üniversitesi Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu adına Doç. Dr. Demet Ünalan, Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu adına Prof. Dr. Zeynep Şimşek, Gaziantep Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu adına da kendisinin üstlendiğini belirtti.

(ASL-MRT-ARD) - GAZİANTEP

AA / Yerel

Yerel, Haberler

title