Haberler

Rektör Danışmanı Altuncu "Göç Yolunda" programına konuk oldu

Abone Ol

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Altuncu, TRT Radyo-1'de yayınlanan "Göç Yolunda" programına konuk oldu.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Altuncu, TRT Radyo-1'de yayınlanan "Göç Yolunda" programına konuk oldu.

Altuncu, Üniversitenin göçle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler vererek bu konudaki hedeflerimizden bahsetti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun'un, Ortadoğu ve göç alanlarını, Üniversitede ön planda olan konular bağlamında ele aldığını ve bu konuda gerçekleştirilen akademik çalışmalara her türlü desteği verdiğini belirtti.

Altuncu, 2011 yılında "Orta Doğu Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi" ismiyle bir Araştırma Merkezi'nin kurulduğunu; 2018 yılında "Orta Doğu ve Göç Araştırmaları" yüksek lisans programının açıldığını; içerisinde bulunduğumuz yılda ise 7 Aralık Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi arasında "Göç Araştırmaları ve Kentsel Politikalar Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi"nin kurulmasına yönelik bir protokol imzalandığını belirtti.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından yayımlanmakta olan Ortadoğu ve Göç Araştırmaları dergisi hakkında da bilgiler veren Altuncu, yürütülen çalışmalarla Ortadoğu ve göç alanlarında donanımlı bilim insanlarının yetiştirilmesinin, nitelikli çalışmaların ve sağlam verilerin oluşturulmasının hedeflendiğini belirterek sözlerini tamamladı. - KİLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Orta Doğu Aralık Rektör Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title