Haberler

Ramazan Bayramı Kutlanıyor

Yerel Haberler

AK Parti Muğla İl Başkanlığında bayramlaşma töreni düzenlendi.

AK Parti Muğla İl Başkanlığında bayramlaşma töreni düzenlendi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Hasan Kökten, İl Başkanı İhsan Küreci ile İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, partililerle bayramlaştı.

İl Başkanlığı binasında gerçekleşen törende konuşan Özyer, Türk ve Müslüman aleminin ağız tadıyla bayram yaşayamadıklarını söyledi.

İslam aleminin bir ateş çemberi içinde olduğunu belirten Özyer, "Bu çemberin içinde Türkiye çok güçlü olmak zorunda. Türkiye ne kadar güçlü olursa, kalkınmış bir ülke olursa, o ülkelerde de barış olur. Müslümanlar öldürüyor, hiç kimsede bir çözüm arayışı yok. Bunun için Türkiye'nin güçlü olması gerekir" dedi.

Türkiye'nin güçlü olmasının Orta Asya'nın, Balkanların huzur bulması demek olduğuna işaret eden Özyer, şöyle konuştu:

"Türkiye ne zaman güçlenmeye başlasa başına hemen bir bela çalmaya çalışıyorlar. Bu anlamda Türkiye'nin istikrarlı olması için siyasi krizler, ekonomik krizler yaşamaması lazım. Birlik ve beraberliğin sağlanması için geçmiş dönemlerdeki kırgınlıkları bir kenara bırakacağız. Bu makamlar, bu koltuklar bizlerin şahsi makamları ve koltukları değil."

Milletvekili Kökten de tüm dünyanın ve İslam ülkelerinin gözünün Türkiye üzerinde olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Afrika'da, Ortadoğu'da, Balkanlarda ve Kafkaslarda yaşayan soydaşlarımızın, Müslüman kardeşlerimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Onlar bizim Türkiye olarak her zaman yanında ve yardımlarına koşacak güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti olduğumuzu biliyorlar. Seçimlerin ardından Hasan Özyer vekilim ile bakanlarımızla birebir yaptığımız görüşmelerdeki istenilen projeleri ilimize aktarılabilmesi için teşkilatlarımızın birlik ve beraberliğinin yanında doğru işler yapması çok önemli. Teşkilatlarımız birlik ve beraberlik içinde olursa, halkımız ile kucaklaşırsa oy oranımız da o oranda artarken, hizmetlerimiz de o oranda artacaktır."

İl Başkanı Küreci ise Muğla'nın hak ettiği ama yeterince yararlanamadığı hizmetler konusunda mücadele etmeye başladıklarını söyledi.

İki milletvekilinin seçimlerin üzerinden çok kısa süre geçmesine rağmen hastaneler ve teknopark konusundaki müjdelerini Muğlalılar ile paylaştığını anlatan Küreci, "AK Parti olarak bu dönem Muğla'nın yatırımlar konusunda şaha kalkacağı bir dönem olarak görüyorum. 13 yıldır AK Parti'nin hizmetlerinin bundan sonra da bayram havasında aksatmadan devam etmesini diliyorum" dedi.

Bayramlaşma törenine partililerin yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde eğitim gören Ganalı öğrenciler de katıldı.

Kaynak: AA / Yerel

Ramazan Bayramı Hasan Özyer Ak Parti Muğla Yerel Haberler

title