Yabancı Öğrenciler, Polatlı Belediyesinin Misafiri Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Yabancı Öğrenciler, Polatlı Belediyesinin Misafiri Oldu

AA - Yerel
 - Güncelleme:
Yabancı Öğrenciler, Polatlı Belediyesinin Misafiri Oldu

Türkiye'de yükseköğrenim gören yabancı öğrenciler, Polatlı Belediyesinin misafiri oldu.

Türkiye'de yükseköğrenim gören yabancı öğrenciler, Polatlı Belediyesinin misafiri oldu.

Kültürlerarası Araştırma ve Dostluk Vakfı (KARVAK) ve Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik'in himayesinde ikinci kez düzenlenen geziye Sudan, Suriye, Türkmenistan, Filistin, Libya, Ürdün, Afganistan, Sırbistan, Bosna Hersek başta olmak üzere 25 ülkeden 36 öğrenci katıldı.

KARVAK Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşir, Yönetim Kurulu Üyesi A. Ramazan Altınok ve öğrenciler, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezinde Başkan Çelik'le buluştu.

İlçenin tarihi, eğitim, ekonomisi ve kültürel yapısı hakkında bilgi veren Başkan Çelik, "Eğitim acısından ilk ve ortaöğretim kurumlarımız fiziki anlamda da yeterli durumdadır. Yaklaşık 27 bin öğrencimiz var" dedi.

İlçedeki Hacettepe Üniversitesi meslek yüksekokulları, Gazi Üniversitesi fen edebiyat, ilahiyat ve uygulamalı bilimler fakülteleri hakkında bilgi aktaran Çelik, "Gazi Üniversitesine bağlı ilahiyat fakültesi açılması hususunda Bakanları Kurulu kararımız çıktı. Binanın yapımına başlıyoruz. 2014-2015 eğitim öğretim yılında burada Polatlı'da faaliyetlerine başlayacak" ifadesini kullandı.

KARVAK Yönetim Kurulu Üyesi A. Ramazan Altınok ise yabancı öğrencilere Osmanlı İmparatorluğundan bugüne Türkiye'deki, yönetim şekli hakkında bilgi verdi.

KARVAK Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşir, "Önemli olan şey yakınınızdaki insanların sizleri bilmesi değil, dünyanın farklı bölgelerinden, 25 farklı ülkeden gelen 36 insanının buradaki misafirperverliği görmesidir. Buraya gelen öğrenciler büyük bir keyif duydu" diye konuştu.

Yabancı öğrencilerden oluşan grup, Sakarya Zaferi Anıtı, Sakarya Şehitliği, Duatepe Anıtı, Gordion  ve Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi'ni gezdi. - Ankara

AA / Yerel

Ramazan Altınok Yakup Çelik Türkiye Polatlı Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title