Pelitözü Gölpark "Peyzaj Tasarım" Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Pelitözü Gölpark "Peyzaj Tasarım" Yarışması

AA - Yerel
Pelitözü Gölpark 'Peyzaj Tasarım' Yarışması

Bilecik Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Bölümü öğretim üyeleri ile yüksek lisans öğrencilerinin katkılarıyla, Pelitözü Gölpark "Peyzaj Tasarımı" konulu proje yarışması düzenlendi.

Bilecik Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Bölümü öğretim üyeleri ile yüksek lisans öğrencilerinin katkılarıyla, Pelitözü Gölpark "Peyzaj Tasarımı" konulu proje yarışması düzenlendi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Park ve Bahçeler Müdürü Selçuk Yiğit ile Fen İşleri Müdürü Halit Doğan'ın katıldığı toplantıda, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde Yüksek Lisans yapan öğrenciler, hazırladıkları 7 peyzaj tasarım projesini anlattı.

Yağcı, Gölpark'ın doğal yapısının bozulmadan daha kullanışlı ve cazip hale getirilmesi için çalıştıklarını hatırlatarak, "Son derece güzel ve başarılı bir şekilde hazırlanan projelerde, alanın doğal özellikleri ve güzelliklerinin korunması şartıyla güzel tasarımlar yapılmış. En ince detayları dahi düşünerek çalışmalarını hazırlayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Her birinde ayrı güzel bir fikir ve tasarım gördük. İnşallah önümüzdeki süreçte bu tasarımlardan da yararlanarak, Pelitözü Gölpark'ı daha cazip ve kullanışlı hale getireceğiz" dedi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Halim Perçin de 2003 yılından itibaren Türkiye'de çeşitli kentlerde proje tasarım çalışmaları yaptıklarını bildirdi.

Öğretim üyeleri Prof. Dr. Oğuz Yılmaz ve Prof. Dr. Şükran Şahin ise yapılan tasarım projeleriyle Pelitözü Gölpark için güzel fikirlerin ortaya çıktığını belirterek, tasarımlarda doğal güzellikleri göz önünde bulundurduklarını söyledi.

Yağcı, yapılan değerlendirmede tasarımı beğenilen 4 öğrenciye çeşitli hediyeler verdi.

AA / Yerel

Ankara Üniversitesi Selim Yağcı Pelitözü Bilecik Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title