Haber : "Para" Zonguldak'ta Sahnelenecek - Haberler

Haberi Paylaş

"Para" Zonguldak'ta Sahnelenecek

'Para' Zonguldak'ta Sahnelenecek

Necip Fazıl Kısakürek'in yazdığı "Para" isimli tiyatro oyunu Zonguldak'ta sahnelenecek.

Necip Fazıl Kısakürek'in yazdığı "Para" isimli tiyatro oyunu Zonguldak'ta sahnelenecek.

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan 2 perdelik oyun, Zonguldak Devlet Tiyatrosu sahnesinde sahnelenecek. 1-2 Kasım 2013 günleri sahnelenecek olan oyunun konusu şöyle:

"Oyunumuz, günümüzün maddeci anlayışını çeşitli yönleri ile gözler önüne serer. Şerefin, namusun, aklın, sağlığın, hayatın, hikmetin, dünya ve ahretin para ile ölçüldüğü şu zavallı günümüzde bu oyun, insanın en iğrenç zaaflarını anlatır ve bizi, paraya tapan, çıkarlarını her şeyin üstünde tutan duygusuz bir banker ile onun kadar menfaatçi çevresinin cinayete kadar giden, karanlık maceralarına davet eder."

Özer Tunca'nın yönettiği tiyatro oyununun kadrosu ise şöyle:

"Mesut Turan, Zeynep Aytek Metin, Kader İlhan, Neşet Erdem, Ercan Eker, Mehmet Akay, Kayhan Sarıgöllü, Demet Bölükbaşı, Gökçe Yurtsal, Mehmet Tekatlı, Petek Ocakçı, Erkan Çakır." - ZONGULDAK

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ankara Devlet Tiyatrosu Necip Fazıl Kısakürek Zonguldak Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title