Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, kan bağışına destek oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, kan bağışına destek oldu

İhlas Haber Ajansı - Ahmet Burak Öztürk - Yerel
 - Güncelleme:

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, kan bağışına destek oldu Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, kan ve kök hücre bağışına destek oldu.

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, kan bağışına destek oldu

BURSA - Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, kan ve kök hücre bağışına destek oldu.

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, azalan kan ve kök hücre stoklarının katkı sağlanması hedefiyle, sağlık çalışanlarını ve vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet etti. Doruk Yıldırım Hastanesi'nde organize edilen kampanya çerçevesinde vatandaşlar ve sağlık çalışanları kan bağışında bulundu. Kan bağışının önemine değinen Özel Doruk Yıldırım Hastanesi Başhekimi Dr. Cemal Turhan, tüm vatandaşlara kan ve kök hücre bağışı yapma çağrısında bulunarak şöyle konuştu:

" Bursa'da günde 500 ünite kan ihtiyacı oluyor. Aynı zamanda kan hastalığı olan hastaların da kök hücre ihtiyaçları var. Bunun için elimizden gelen desteği vermek için kan merkezini buraya davet ettik. Bugün 75 ünitenin üzerinde kan ve 100'ün üzerinde de kök hücre bağışını hedefliyoruz."

Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Alime Toklu Ayaz, "Bizler ekiplerimizden aldığımız bilgiler doğrultusunda Bursa'daki kan ihtiyacını tespit ederek ekipler oluşturuyoruz ve kan ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bursa'da günde 500 ünite civarında kan ihtiyacı oluyor. Biz de günde 5-6 ekiple bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Bugün ise Özel Doruk Yıldırım Hastanesi ev sahipliğinde kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Kan ve kök hücre veren, duyarlık gösteren herkese şimdiden teşekkür ederiz" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Burak Öztürk - Yerel

Kök Hücre Yıldırım Bursa Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title