Haberler

Osmaniye haberleri! Osmaniye Kadirli Belediye Meclisi'nin İyi Partili Üyesi Olgaç Açıkladı: 2018'de Seçim Yatırımı Diye Yapılan TOKİ Projesi İptal Edilmişti, 2022'de...

Güncelleme:

Osmaniye yerel haberi... Osmaniye’de Kadirli Belediye Meclisi’nin İYİ Partili üyesi Ekrem Olgaç, ihalesi 2018 yılında yapılan toplu konut projesi ile ilgili “İnsanlardan para toplandı ve seçimden sonra iptal oldu proje. Seçim arifesindeyiz. İnsanlardan para toplanıyor. Yine 126, aynı yerde, aynı alanda. Bu bir seçim yatırımıdır" dedi.

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye'de Kadirli Belediye Meclisi'nin İYİ Partili üyesi Ekrem Olgaç, ihalesi 2018 yılında yapılan toplu konut projesi ile ilgili "İnsanlardan para toplandı ve seçimden sonra iptal oldu proje. Seçim arifesindeyiz. İnsanlardan para toplanıyor. Yine 126, aynı yerde, aynı alanda. Bu bir seçim yatırımıdır" dedi.

Osmaniye'nin Sumbas ilçesine 28 Mart 2018 yılında TOKİ tarafından ilçeye 126 konut ve 1 adet ticaret merkezi proje ihalesi yapıldı. Projedeki konutları almak için Osmaniyeliler, başvuru yaptı. Ancak proje, "talebin az olduğu" gerekçesiyle iptal edildi.

Bu yıl TOKİ, aynı alan üzerinde yine 126 konut yapılacağını duyurdu. Kadirli Belediye Meclisi'nin İYİ Partili üyesi Ekrem Olgaç, aynı alanda yeniden TOKİ konutu yapılacağının duyurulmasına tepki gösterdi. Olgaç, şunları söyledi:

"Bu alanda 2018'de geçtiğimiz seçimlerde, Haziran seçimlerinde, konut projesi yapılmıştı. İnsanlardan satıldı para toplandı ve seçimden sonra iptal oldu proje. Tekrarından insanların paraları ödendi, 126 konuttu yapım projesinde. Şu an seçim arifesindeyiz tekrardan insanlardan para toplanıyor yine 126, aynı yerde aynı alanda. Temeli kazılmış halde bırakılmış bu şekilde. Yine aynı proje üzerinde insanlardan para toplanıyor. Seçimden sonra benim kendi kanaatim bu projenin yine iptal olacağı. Bu bir seçim yatırımıdır, düşüncemi söylüyorum.

"DAR GELİRLİ NASIL ÖDEYECEK?"

Bu projelerin yapıldığında yani bu dar gelirli insanlar diyorlar ya, dar gelirli asgari ücretli, emekliler, bunları nasıl alabilecek? Yani nasıl ödeyebilecekler? Nasıl karşılayabilecekler? Herkes dar gelirliye özel yapıldığı söyleniyor ya, ben inanmıyorum ödeyebileceklerine. Bir asgari ücretli, bir emekli bunu ödeyeceğini sanmıyorum, inanmıyorum."

3 Kasım 2020 tarihinde düzenlediği basın toplantısında konuşan AKP Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, "Şimdi Sumbas Belediyemizle görüştük, 126 konutluk bir proje başvurusunda bulundu. İnşallah bu da takibimizde. TOKİ ile görüşüyoruz, inşallah talep gelir" demişti.

Kaynak: ANKA / Yerel

Osmaniye Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title